Україна готова замінити російські чавун і залізну руду на ринку ЄС

Україна готова замінити російські чавун і залізну руду на ринку ЄС

Україна готова додатково виводити до 1,5 млн тонн чавуну та залізної руди на ринок Євросоюзу і таким чином замінити російських експортерів.

Про це повідомляє Мінекономіки.

У відомстві нагадали, що росія є одним із найбільших світових експортерів чавуну та залізної руди. Вона посідає друге місце у світі за експортом чавуну та дев’яте – за обсягом експорту залізних руд. Питання запровадження санкцій проти імпорту цих категорій було на порядку денному в 4-му, 5-му, 6-му та 9-му пакетах санкцій ЄС. Проте обмежень досі немає.

У Мінекономіки наголосили, що запровадження санкцій на ввезення чавуну та залізної руди в ЄС, по-перше, надасть додаткові можливості для українських виробників, а по-друге, може послабити російську економіку. Йдеться про втрату доходів у розмірі приблизно 1 млрд доларів США.

Україна є потенційним постачальником залізної руди та чавуну для європейського ринку. Станом на вересень 2023 році в Україні простоюють п'ять доменних печей загальною потужністю близько 6-7 млн тонн. Зараз вони працюють на знижених потужностях, приблизно на 50%. Згідно з даними за січень-липень 2023 року, цього року Україна може збільшити експорт чавуну приблизно до 1,5 млн тонн, ‒ зазначив заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Нагадаємо, Туреччина відклала обговорення заявки Швеції на вступ до НАТО

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
Єврокомісія прийняла пропозицію щодо конвертації банкнот у гривню для українських біженців Єврокомісія прийняла пропозицію щодо конвертації банкнот у гривню для українських біженців
НБУ дозволив купувати валюту в регіонах, що знаходяться під загрозою окупації.
Loading...
Load next