НБУ прокоментував основні економічні результати 2023-го

НБУ прокоментував основні економічні результати 2023-го

Національний банк описав детально основні економічні результати 2023 року в Макроекономічному і монетарному огляді за жовтень — грудень 2023 року.

Про це повідомляє НБУ.

Споживча інфляція й надалі сповільнювалася (до 5,1% р/р у листопаді) завдяки певному зниженню тиску з боку витрат бізнесу та поліпшенню очікувань в умовах збереження курсової стійкості. Ці ж чинники сприяли послабленню й фундаментального інфляційного тиску. За оцінками НБУ, інфляція продовжила знижуватися й у грудні.

Економічна активність у грудні сезонно послабилася, однак загалом відновлення економіки тривало. Високі врожаї та їх переробка підтримували харчову промисловість, замовлення оборонного сектору та залізничників — машинобудування, подальше розширення морських перевезень — роботу транспорту. Жвавою залишалася роздрібна торгівля.

Ринок праці: на ринку праці спостерігалося сезонне затишшя з боку як попиту, так і пропозиції. Водночас пожвавлення економіки та сповільнення інфляції сприяли відновленню зростання реальних зарплат, хоча воно й було нерівномірним за видами діяльності.

Бюджет: дефіцит бюджету був рекордним як у грудні, так і загалом за рік. Водночас річний його обсяг виявився дещо нижчим порівняно із затвердженим показником. Основним джерелом фінансування дефіциту бюджету впродовж року були міжнародна допомога та внутрішні запозичення. Останні перевищили за обсягом минулорічні більш ніж удвічі завдяки насамперед розміщенням ОВДП у гривні.

Торгівля: від'ємне сальдо торгівлі товарами в листопаді зменшилося через нарощування експортних поставок новим морським шляхом та зниження імпорту під впливом блокади. Однак дефіцит поточного рахунку розширився через затримку з надходженням грантової допомоги від США. Проте завдяки надходженням міжнародної допомоги резерви в листопаді знизилися незначно, а в грудні відновили зростання та на кінець року перевищили 40.5 млрд доларів.

Валютний ринок: ситуація на валютному ринку залишалася контрольованою. Цьому сприяли інтервенції НБУ та додатна дохідність гривневих інструментів (ОВДП і депозитів) у реальному вимірі.

Нагадаємо, Товарообіг України у 2023 році сягнув $99,4 мільярда - Держмитслужба

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку
Українські ціни на продовольчі продукти та товари щомісяця стрімко зростають. Зокрема в НБУ зазначають, що інфляція почне сповільнюватися лише восени у 2021 році.
Зростання української економіки перевищило 5% - Мінекономіки Зростання української економіки перевищило 5% - Мінекономіки
За розрахунками Мінекономіки, обсяг ВВП у першому півріччі цього року збільшився на 1,7 % у порівнянні з першою половиною минулого року.
Loading...
Load next