Військова допомога Україні від Бельгії сягнула €1 мільярда - The Brussels Times

Військова допомога Україні від Бельгії сягнула €1 мільярда - The Brussels Times

Загальний обсяг військової допомоги Бельгії для України з початку повномасштабного вторгнення РФ сягнув 1 мільярда євро, і країна розглядає шляхи для продовження такої підтримки.

Про це пише The Brussels Times.

Бельгійська військова допомога для України з початку війни сягнула 1 мільярда євро, відповідно до заяви міністра оборони Людивін Дедондер. Уряд ухвалив вже 25 пакетів допомоги, останній з яких – минулої п’ятниці, що передбачає 100 мільйонів євро для обслуговування бойових літаків F-16 у рамках спільного проєкту із шістьма європейськими країнами, - йдеться у публікації.

Зазначається, що після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року допомога Україні від Бельгії складалася з військового обладнання, пального та промислових виробів. Вона тісно координувалася із союзниками задля кращої спільної відповіді на потреби України.

Бельгійська оборона буде продовжувати відповідати на запити від України, як шляхом дотацій із власних запасів, так і за рахунок мобілізації нашої промисловості. Загальна оборонна підтримка Збройних сил України триватиме так довго, як вона буде потрібна, - наводить видання слова керівниці військового відомства Бельгії.

За даними The Brussels Times, торік Бельгія вклала в оборону лише 1,1% від ВВП. У цьому році обсяг оборонних видатків очікується на рівні 1,24%. А до 2030 року він має зрости до 1,57%, що, втім, нижче за 2%, визначені як мінімум оборонних витрат для країн НАТО

Ці питання Дедондер обговорювала з членами федерального парламенту Бельгії під час сесії минулої середи. При цьому представники як владної коаліції, так і опозиції погодилися із нагальністю реагування на загрози з боку Росії.

Ми не повинні недооцінювати екзистенційну загрозу, яка походить від Путіна, та вести справи як завжди. Якщо ми не підготуємося до війни, ми будемо вимушені постати перед нею, - наводить видання вислів лідера парламентської опозиції Жоржа Даллемань.

Ще одним питанням, яке обговорили депутати парламенту під час слухань, було входження України до НАТО. Міністр оборони попередила, що це довгостроковий та багатосторонній процес, який потребує згоди всіх союзників і не може бути здійснений, поки Україна перебуває у війні.

Нагадаємо, Синєгубов заявив, що рф перейшла до тактики обстрілу "двома хвилями"

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
До вересня цього року Україна зможе отримати 600 мільйонів євро від ЄС До вересня цього року Україна зможе отримати 600 мільйонів євро від ЄС
Україна розраховує ще до вересня отримати другий транш та макрофінансову допомогу від Європейського Союзу, розмір якої становитиме – 600 мільйонів євро.
Сполучені Штати передали Міноборони України фінансову допомогу на $7,85 млн Сполучені Штати передали Міноборони України фінансову допомогу на $7,85 млн
У США виділили додаткову фінансову допомогу у розмірі 7,5 мільйонів доларів для українських військових та Збройних Сил України.
В Україні вже понад 200 тисяч людей подали заявки на отримання "карантинних 8 тисяч" В Україні вже понад 200 тисяч людей подали заявки на отримання "карантинних 8 тисяч"
Денис Шмигаль розповів, що станом на 21 квітня в Україні заявку на отримання 8 тисяч від держави через карантин подало понад 200 тисяч ФОПів та найманих працівників.
Loading...
Load next