Канадський суд визнав збиття українського літака МАУ в Ірані терористичним актом
Атака на літак української авіакомпанії МАУ була "навмисною атакою тероризму", відповідне рішення прийняв канадський суд провінції Онтаріо учора, 20 травня. Рішення ухвалили за позовом чотирьох родичів загиблих громадян Канади, яких у літаку було 57, повідомляє видання "Globalnews".
Відомо, що суддя Едвард Белобаба у своєму рішенні опирався на інформацію двох експертів, один з яких дійшов висновку, що представники Ісламської революції "знали, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і навмисно збили його з наміром знищити".
Внаслідок цього суддя Верховного суду провінції Онтаріо ухвалив рішення проти Ірану із таким формулюванням:
Позивачі довели, що збиття відповідачами рейсу PS752 було терористичним актом і є терористичною діяльністю"
Однак, під час судового засідання та ухвалення рішення іранська сторона не брала участі й відповідно не надала аргументів на свій захист. Наразі судове рішення передали на ознайомлення владі Ірану.
Нагадаємо, що наприкінці квітня цього року стало відомо, що іранська влада одразу знала, що український пасажирський літак МАУ поблизу Тегерану збили навмисно. Зокрема у інтерв'ю американському виданню міністр закордонних справ Ірану Джафарія Заріф повідомив, що у Корпусі вартових Ісламської революції одразу після авіакатастрофи знали, що саме іранські дві ракети класу "земля-повітря" збили пасажирський літак української авіакомпанії, однак вони це визнали лише через три доби.
Також відомо, що Заріфа повідомив й те, що після того, як він заявив на засіданні Радбезу Ірану, що світ вимагає пояснення катастрофи, його змушували опублікувати твіт про те, що інформація про атаку ракетами є неправдивою.