Вибух у львівському будинку (ВІДЕО)
Потрощені стіни та заледве врятовані життя: ввечері у Львові пролунав вибух. Відомо, що в будинку на вулиці Замарстинівській, 28 в одному з помешкань підірвалася газова колонка. Внаслідок цього були зруйновані двері в загальному коридорі та перегородка між двома квартирами.
Загальна кількість особового складу, яка залучена близько 25-ти осіб. По прибуттю першого підрозділу було встановлено, що вибух відбувся на другому поверсі. Квартира на другому поверсі охоплена вогнем, всередині були люди, - заступник начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС Львівщини, Володимир Дубасюк.
Водночас із гасінням полум’я пожежникам доводилося виводити мешканців з будинку на свіже повітря. Загалом евакуювали трьох людей, яких потім передали медикам. Двоє з них були у квартирі на момент вибуху.
Підійшов до колонки, хотів відкрити і закрити газ, бо так сказав майстер і одразу вибух. Я побачив таке просто полум’я, воно пішло вниз і зразу вибух. Просто водоспад, таке синє полум’я, - потерпілий, Олег.
Мешканці будинку шоковані подією.
Чоловік був на роботі. І я так вибігала, обпіклася, не встигла нічого взяти. Ні документів, ні телефону, нічого. В тому чому була, то все згоріло на мені. Тільки встигла вибігти і все, - потерпіла, Юлія.
Постраждалих ушпиталили у відділення невідкладної допомоги 8-ї лікарні. У власниці помешкання діагностували майже 25% опіків тіла та пошкодження дихальних шляхів.
Загальний стан є важки, але стабільний. У відділенні невідкладної допомоги проведено інтенсивну протишокову терапію. Для подальшого лікування забрано до реанімаційного відділення. Станом на зараз пацієнтка є у свідомості. З засобів протишокової терапії є інтенсивна терапія у вигляді правильного знеболення медикаментного, це включає мультемедальну анестезію, - Марта Боднарчук, лікар-анестезіолог 8-ї лікарні першого територіального медичного об’єднання Львова.
З реанімації потерпілу перевели на стаціонар в опікове відділення. Тепер ж у неї попереду тривалий період лікування, - наголошують медики.
На даному етапі оперативних втручань ми не будемо робити, але в подальшому потрібна буде пластика кістей, тому що на кистях є глибші опіки. Буде проводитися поетапна некректомія, висічення мертвих тканин. Й відповідно закриття дефектів пластичних автодермопластикою, - лікар-комбустіолог центру термічної травми 8-ї лікарні першого територіального медичного об’єднання Львова, Іван Рик.
У будинку, де стався вибух, налічується 13 квартир. За даними міської ради, там проживають 28 осіб. Однак ніхто з мешканців не погодився на тимчасовий переїзд з пошкодженої будівлі, бо не зазнали значних збитків. А з людьми, які зараз у лікарні зв’яжуться дещо згодом щодо виділення тимчасового житла. Сьогодні також зібрали комісію ТЕБ і НС, аби погодити початок ремонту.
По-перше в 17 квартирі відновити перегородки. Друге, то між 17 і 21 квартирою відновити перекриття, крім того станом на зараз там немає вікон, тому також треба встановити вікна. Це підпадає під визначення протиаварійних робіт і власне усі протиаварійні роботи, які необхідні першочергово будуть виконані у даних квартирах, - Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ.
Кошти на роботи виділять з резервного бюджету міста, а триватиме процес реконструкції у будинку орієнтовно півтора місяці.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com