Катастрофа літака МАУ: Іран не визнає міжнародної координаційної групи, до якої входить Україна - посол

Катастрофа літака МАУ: Іран не визнає міжнародної координаційної групи, до якої входить Україна - посол
Рейс PS752 Тегеран — Київ (літак Boeing 737-800) "Міжнародних авіаліній України" зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року.

Іран офіційно заявив про те, що не визнає Міжнародної групи з координації та допомоги жертвам катастрофи рейсу PS752. Про це в інтерв’ю УНН повідомив посол Ісламської Республики Іран в Україні Манучехр Мораді. Повідомляє УНН.

Іранська делегація під час третього туру перемовин заявила, що офіційно не визнає цієї так званої “міжнародної групи з координації”. Для цього існує чимало аргументів.

Найперше, це те, що згідно із остаточними статистичними даними, із 176 загиблих у цій катастрофі, 146 осіб були іранці, 11 – українці, 10 – афганці, 5 – канадці та 4 – громадяни Швеції.

Крім того, при виході з аеропорту на посадку лише тридцять осіб показали закордонні паспорти іноземних громадян, а решта пасажирів увійшли до літака з іранськими паспортами, - сказав посол.

За словами Мораді, Ісламська Республіка Іран не визнає подвійного громадянства. Тому осіб, які мають подвійне громадянство, країна вважає іранськими громадянами.

У цьому зв’язку, жодного британського громадянина серед загиблих немає, оскільки ті особи, про яких Британія стверджує, що це її громадяни, згідно з правовими нормами, є іранськими громадянами.

Тому присутність Британії в координаційній групі ми не можемо сприйняти, і тому склад міжнародної групи з координації, по своїй суті, є сумнівним, і присутність у ній Британії ставиться під питання, - пояснює дипломат.

Одразу після катастрофи, авіакомпанія МАУ та іранські ЗМІ опублікували список жертв трагедії.  Міжнародня координаційна група представляє:

  • Канаду;
  •  Швецію;
  •  Україну;
  • Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Раніше до неї входив і Афганістан.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Збиття українського літака МАУ: Іран пропонує виплатити по 150 тисяч доларів родичам загиблих Збиття українського літака МАУ: Іран пропонує виплатити по 150 тисяч доларів родичам загиблих
Під час переговорів у Києві іранська делегація запропонувала виплатити компенсацію у 150 тисяч доларів родинам загиблих українців, що були на борту літака МАУ, який збили іранські бойовики поблизу Тегерану 8 січня 2020 року. Всі 176 людей, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.
Іран переслідував та катував родичів загиблих у авіакатастрофі МАУ під Тегераном Іран переслідував та катував родичів загиблих у авіакатастрофі МАУ під Тегераном
Правозахисники звинувачують владу Ірану в переслідуванні родичів жертв збитого літака МАУ, який здійснював політ 8 січня 2020 року у небі поблизу Тегерана.
У Ірані намагались приховати те, що український літак МАУ збили навмисно У Ірані намагались приховати те, що український літак МАУ збили навмисно
Іранська влада одразу знала, що український пасажирський літак МАУ поблизу Тегерану збили невипадково - це зробили навмисно. Зокрема ця інформація довго приховувалась від усього світу.
Loading...
Load next