У Молдови немає радара, що виявляє «Шахеди» - прем'єр

У Молдови немає радара, що виявляє «Шахеди» - прем'єр

Радар, отриманий Молдовою із Франції наприкінці минулого року, не може виявити безпілотник Shahed, уламки якого знайшли нещодавно на півдні країни.

Про це заявив прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан на пресконференції у середу, передає NewsMaker.

За словами Речана, для своєчасного виявлення всіх типів безпілотників і ракет, що літають на різних висотах, Молдові потрібно «кілька мільярдів євро». Але таких грошей у країни поки що немає, зазначив молдовський прем'єр.

Щоб спостерігати за всім повітряним простором, і виявляти різні типи ракет та безпілотники, що літають на різних висотах, нам потрібно кілька мільярдів євро. Ми не можемо дозволити виділити такі гроші з власних ресурсів, нам потрібно співпрацювати та діяти разом із нашими друзями, — додав Речан.

Як сказав Речан, головна мета уряду в галузі оборони — удосконалити можливість виявлення всіх дронів і ракет незалежно від висоти, на якій вони летять. Після цього можна буде говорити про потенціал протиповітряної оборони.

Ми розпочали з першого етапу, наскільки можемо собі дозволити, за допомогою західних партнерів. Наша мета – забезпечити систему, яка повністю покриває потреби своєчасного виявлення цих ракет, безпілотників тощо. Щоб на першому етапі ми могли вчасно попередити громадян про небезпеку їхньої евакуації. На наступному етапі ми інвестуємо гроші у створення потенціалу, що дозволяє збивати ці ракети чи дрони, - сказав Речан.

За словами прем'єр-міністра Молдови, зараз завдяки радару, який країна отримала з Франції наприкінці минулого року і який оцінюється в 14 млн євро, «ми можемо заздалегідь виявити лише певну категорію ракет і безпілотників». А саме тих, які літають на висоті від 2 тис. метрів і вище.

На запитання, чи радар із Франції може знайти безпілотник Shahed, уламки якого нещодавно впали на територію Молдови, прем'єр-міністр відповів: «На жаль, ні».

Прем'єр-міністра також спитали, коли Молдова зможе придбати систему ППО. Речан закликав суспільство «не поспішати».

Ми маємо зрозуміти одне: ми не можемо робити все одночасно. Насамперед, нам потрібні можливості виявлення, після цього ми будуватимемо можливості протиповітряної оборони і почнемо зі стратегічних, інфраструктурних об'єктів, наприклад аеропорту, залізничних вузлів, вузлів розподілу електроенергії тощо, — заявив він.

За словами Речана, ціль уряду — щоб до 2030 року повітряний простір країни був повністю захищений.

Торік у грудні до Молдови доставили вантажним літаком систему спостереження за повітряним простором, яку республіка купила у французького підприємства THALES.

Нагадаємо, Сирський та Умєров відвідали підрозділи на Авдіївському і Куп’янському напрямках

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next