Країни Балтії зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх кордонів
Естонія, Латвія та Литва зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх кордонів, найбільш відкриту у військовому плані східного флангу НАТО.
Про це повідомляє The Times.
Балтійські країни будують вздовж східного кордону фортифікаційні споруди та облаштовують понад 1000 бетонних бункерів. Такий укріплений кордон відділятиме країни Балтії від Росії, Білорусі та мілітаризованого російського анклаву Калінінград.
Будівництво цієї укріпленої лінії потребуватиме і часу і ресурсів. Тільки одна Естонія планує витратити близько 60 млн євро на будівництво 600 таких споруд уздовж кордону з Росією.
Кожен бункер матиме площу близько 37 кв. м, у ньому зможуть розміститися близько 10 солдатів, і він буде захищений від артилерійських ударів. Крім того, поблизу знаходитимуться склади з боєприпасами і такі споруди, як протитанкові міни, рови, колючий дріт і бетонні піраміди, відомі як "зуби дракона", – розповів заступника міністра оборони Естонії Сюзан Ліллевалі.
Він пояснив, що у країн Балтії немає глибини оборони, щоб можна було затримати противника, тому боротьба вестиметься за кожен сантиметр території. А це потребуватиме створення штучних перешкод і укріплень для мінімізації втрат.
Для захоплення таких позицій нападникам знадобиться в чотири-сім разів більше живої сили, ніж при бойових діях на території без укріплень.
В Міноборони Естонії зазначили: навіть якщо цю лінію оборони зрештою не вдасться утримати, вона принаймні дасть захисникам цінний час для перегрупування та отримання підкріплення з інших країн-членів НАТО. Балтійські військові експерти детально вивчили хід війни в Україні: і те, чому контрнаступ ЗСУ не був успішним, і те, чому росіяни не можуть зараз не можуть просуватися вглиб України.
За цим стоять усілякі заходи протидії: рови, ряди "зубів дракона", мінні поля. Усе працює, – зазначили вони.
І додають, що головний урок полягає в тому, щоб знайти способи зупинити просування російських бронетанкових частин, бо якщо їм дозволити вдертися, то можна запізнитися захистити всі країни.
Будівництво цієї укріпленої лінії, безсумнівно, потребуватиме часу і ресурсів, але її ефективність очевидна у війні в Україні, де війська не здатні ефективно прорвати перешкоди та завоювати значну територію, — сказав офіцер литовської армії, науковий співробітник Балтійського інституту передових технологій у Вільнюсі Донатас Палавеніс.
Нагадаємо, У 13-му пакеті санкцій ЄС проти Росії є імена білорусів, причетних до викрадання українських дітей
Софія Ратинська - pravdatutnews.com