Шпигували на користь Китаю: у Німеччині заарештували трьох підозрюваних

Шпигували на користь Китаю: у Німеччині заарештували трьох підозрюваних

Німецькі правоохоронці затримали трьох громадян за підозрою в співпраці з китайською секретною службою з метою незаконної передачі технологій, які можуть бути використані у військових цілях для посилення військово-морського флоту Китаю.

Про це повідомляє Reuters.

Ці арешти відбулися через тиждень після поїздки канцлера ФРН Олафа Шольца до Китаю, щоб переконати Пекін у необхідності припинити підтримку російської економіки на тлі продовження Москвою війни проти України, а також обговорення питань крадіжок китайськими компаніями інтелектуальної власності і справедливого доступу до ринків двох країн.

Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер назвала китайське шпигунство в бізнесі, промисловості та науці «значною загрозою» і заявила, що уряд уважно стежить за цими ризиками та загрозами і підвищує обізнаність про них, посилюючи захисні заходи.

Вона додала, що «особливо чутливим» при цьому є питання німецьких інноваційних технологій, які можна використовувати у військових цілях. Міністр юстиції Марко Бушман у своїй заяві зазначив, що «на момент арешту обвинувачені вели переговори стосовно дослідницьких проєктів, які можуть бути особливо корисними для розширення військової потужності Китаю на морі».

Прокуратура ідентифікувала підозрюваних як Гервіга Ф. та Іну Ф., подружню пару, яка керує компанією в Дюссельдорфі, і Томаса Р., якого прокурори назвали агентом невідомого співробітника Міністерства держбезпеки (МДБ) Китаю.

У заяві прокурорів ідеться, що подружжя уклало через свою компанію угоду про співпрацю з німецьким університетом, якою передбачалася підготовка для співробітника МДБ дослідження деталей машин, які можна використовувати в двигунах військових кораблів.

Підозрювані також придбали в Німеччині від імені та за оплату від МДБ спеціальний лазер і без дозволу переправили його до Китаю. Про призначення лазера правоохоронці наразі не повідомляють. Арешти здійснені на основі інформації, зібраної внутрішньою розвідкою Німеччини.

Минулого тижня Німеччина заарештувала двох громадян Росії та Німеччини за підозрою в шпигунстві на користь РФ. Кажуть, що вони планували диверсійні атаки, спрямовані на підрив військової підтримки Німеччиною України у її війні проти Росії.

Нагадаємо, Польща готова розмістити у себе ядерну зброю США ‒ Дуда

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next