У Литві заявили, що готові відправити своїх військових в Україну з навчальною метою

У Литві заявили, що готові відправити своїх військових в Україну з навчальною метою

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Вільнюс готовий відправити військових в Україну із навчальною місією, але Київ про це ще не просив.

Про це вона повідомила виданню Financial Times.

Інгріда Шимоніте повідомила FT, що вона має дозвіл парламенту на відправку військових в Україну з навчальною метою, про що її уряд уже заявляв, але Київ поки не просив про цею. Щодо можливої реакції Росії на відправку литовських солдатів в Україну Шимоніте висловила думку, що Москва вважатиме це провокацією.

Якби ми просто думали про реакцію Росії, то не могли б нічого відправляти. Кожного другого тижня ви чуєте, що комусь погрожують ядерним бомбардуванням, - сказала вона.

Водночас прем’єр-міністр Литви висловила сумнів щодо застосування Росією ядерної зброї, оскільки радіоактивні опади зачеплять і її територію. Росія посилює атаки на українську цивільну інфраструктуру, як-от електростанції, школи та лікарні, щоб спровокувати нову хвилю біженців.

Прем’єр-міністр також наголосила, що Литва не збирається шукати чи депортувати українських чоловіків мобілізаційного віку.

Ми не будемо організовувати депортацію чи шукати українських чоловіків у країні, тому що це було б незаконно, - заявила Шимоніте, додавши, що ЄС гарантував їм тимчасовий захист до березня 2025 року.

Воднчас вона зауважила, що тим чоловікам, стосовно яких Україна зможе довести, що вони ухиляються від військової служби, може бути відмовлено у постійному проживанні в Литві.

Дуже хоче допомогти Україні, щоб вона мала потенціал для відновлення Збройних сил і щоб люди, які довгий час воювали, могли відпочити, - додала Шимоніте. 

Нагадаємо, У Сінгапурі розбився винищувач F-16

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
На Донбасі загинув український боєць 93-ї бригади "Холодний Яр" з Кривого Рогу (фото) На Донбасі загинув український боєць 93-ї бригади "Холодний Яр" з Кривого Рогу (фото)
Сьогодні на Донбасі загинув 37-річний боєць 93-ї бригади "Холодний Яр" Дмитро Товчигречка. Чоловік призвався на службу у січні 2021 року, це була його перша ротація.
Loading...
Load next