У Міноборони розвіяли 5 міфів про Резерв+

У Міноборони розвіяли 5 міфів про Резерв+

Міноборони розвіяло 5 міфів про застосунок Резерв+. Цифрові інструменти залишаються найзручнішим способом оновлення даних, а цифровізація — стилем життя українців.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Оскільки застосунок є популярним, бачимо багато чуток щодо його роботи. Відповідаємо на питання та розвінчуємо міфи, - написала вона.

Міф 1 - Застосунок не має правового статусу, він не згадується в законодавстві.

Черногоренко зазначила, що функціонування застосунку регулюється постановою КМУ від 10 травня 2024 року та наказом міністра оборони про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

Міф 2 - Застосунок некоректно працює, бо відображає неправильні дані.

Резерв+ підтягує дані з реєстру Оберіг, в якому є помилки внаслідок людського фактору. Команда Міноборони планує запустити можливість повідомити про проблему прямо в застосунку. Так громадяни зможуть онлайн повідомляти про те, що їхні дані є некоректними, і запускати процес актуалізації.

Завдяки застосунку виявлено проблему — в "безпідставному" розшуку було 710 000 громадян.

Ми усунули ці неточності — і громадяни отримали email та push-повідомлення про те, що тепер в застосунку відображається оновлений статус, - зауважила Черногоренко.

Міф 3 - Скріни з витоком даних військовозобов'язаних вже в мережі.

Ні. Це фейкова інформація та ІПСО від ворога. Міноборони здійснило перевірку і з'ясувало, що громадяни, дані яких нібито гуляють мережею, ніколи не авторизувались у Резерв+. Витік у будь-якому разі є неможливим. Резерв+ лише підтягує дані з реєстру військовозобов'язаних Оберіг, - додала вона.

У реєстрі не збирається інформація щодо військових частин та актуального звання військових. Це реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Доступ до нього неможливо отримати через Інтернет, лише через захищені канали.

Міф 4 - Застосунок створено за бюджетні кошти.

Ні. Фінансування здійснювалось без залучення державних коштів. Міноборони отримало програмне забезпечення за договором благодійної пожертви від неприбуткової організації, зауважила заступниця міністра.

Міф 5 - Громадяни не зможуть довести, що оновили дані в Резерв+.

Після оновлення інформація відразу потрапляє до реєстру Оберіг. А 18 червня у застосунку з'явиться електронний військово-обліковий документ, чинність якого можна буде перевіряти через QR-код. Для цього ТЦК чи поліції не потрібні зчитувачі, перевірити дійсність коду можна буде прямо через сканер QR-коду в застосунку.

Черногоренко подякувала за довіру користувачам і наголосила, що незабаром буде додано нові функції до застосунку.

Нагадаємо, У “Дії” вже згенерували понад 55 тисяч е-посвідчень ветерана

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next