Алергія на комах: в деяких випадках укуси комах бувають смертельними (відео)
Місце укусу комахи завжди можна помітити через почервоніння, припухлість чи свербіж. Проте якщо реакція на подразнення стає помітнішою і сильнішою, а набряк на шкірі сягає більше ніж 10 см, потрібно звернутися до лікаря.
Алергія на укуси комах проявляється також дуже по різному від незначного набряку. Почервоніння в місті укусу до вираженого набряку з поширенням на всю кінцівку чи якщо це в ділянці шиї, то це може спровокувати і анафілактичну реакцію, спазм, кашель, удушшя, набряк гортані, який може бути небезпечний для життя, - повідомила лікарка-алерголог Львівського обласного діагностичного центру Христина Ліщук-Якимович.
Більшість пацієнтів може навіть не підозрювати, що в них є алергії на укуси комах. Проте з віком ця проблема не минає, а стає більш небезпечною. До слова, у дітей також виникають гіперфракції на отруту ос, джмелів, комарів, бджіл тощо.
В світі від укусів бджіл вмирає втричі більше людей чим від укусів змій. Є велика категорія людей, яка має просто непереносимість. В них зразу виникає анафілаксія, анафілактичний шок і достатньо одного укусу комахи, щоб людина померла, - наголосила завідувачка 2-го поліклінічного відділення Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ольга Смачило.
При анафілаксії відбувається стрімке зниження артеріального тиску. У людини з’являється утруднене дихання, відчуття жару, виникають збої в роботі серцево-судинної системи. Врешті-решт людина втрачає свідомість, і якщо вчасно не надати допомогу, вона може померти.
Якщо людина знає, що в неї є такі проблеми вона повинна з собою носити препарати адреналіну. Зараз є сучасні шприци епіцени і відповідно наявність такого шприца людині може просто врятувати життя, - додала Ольга Смачило.
Зі стандартизованими дозами, для дітей одна, для дорослих інша. Зручно, нестрашно, безпечно. При розвитку такого типу анафілактичної реакції вводиться внутрімязово в стегно. Це може зробити якщо йдеться про дитину може зробити хтось з батьків. Якщо це йдеться про дорослу особу автоматично вводиться як ручкою діюча речовина, яка надає невідкладну допомогу, - зазначила лікарка-алерголог Львівського обласного діагностичного центру Христина Ліщук-Якимович.
Сьогодні є можливість визначити усі види алергенів, на які у людей можуть виникати реакції, в тому числі і на отруту комах.
Небезпечніші є покуси бджіл, наприклад чим ос і це можна діагностувати. Зараз можна зробити і шкірні тести і можна зробити дослідження крові на наявність антитіл до алергенів і відповідно передбачити, що може бути така реакція на покуси бджіл, - наголосила завідувачка 2-го поліклінічного відділення Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ольга Смачило.
А щоб не приваблювати до себе комах, на природу краще не одягатись яскравий одяг, а обирати такий, який би прикривав тіло. Також рекомендують користуватись засобами захисту.