Обережно, ожеледиця: як уникнути травматизму на слизьких дорогах (фото)
Зима, оксюморонно виразимось, в самому розпалі. Цей сезон вирізняється не лише святковістю й особливою атмосферою, але й дуже високим рівнем травматизму. Як то кажуть, до біди багато не треба — просто невдало послизнувшись можна отримати забій, перелом чи навіть струс. Тому зайва обережність не завадить.
"ПравдаТУТ News" підготувала для вас декілька простих правил, які допоможуть вам вберегтися від травматизму.
Що ж робити, аби не стати однією з жертв погодних умов?
- Насамперед — не поспішайте. Всі нижчеописані правила стануть у пригоді, якщо ви пересуватиметеся без поспіху. Та й назагал, що повільніше ви йтимете — то менший ризик впасти. Ноги варто злегка розслабити в колінах і наступати на всю підошву.
- Не тримайте руки у кишенях — це допоможе вам зберегти рівновагу, якщо ви раптом послизнетесь.
- При втраті рівноваги присядьте: так ви зможете зменшити удар при падінні.
- Уникайте кришок люків — вони будуть особливо ковзкими в цей період: є ризик або послизнутися, або й провалитися.
- Не ходіть по бордюрах чи з самого краю дороги, так ви можете впасти на проїжджу частину.
- Якщо є можливість оминути вуличні сходи — скористайтесь цією можливістю. Травматизм від падіння на сходах може бути особливо небезпечним.
- Будьте особливо уважними при переході дороги: так — навіть на "зебрі", і так — навіть на зелене світло. Оскільки гальмівний шлях при ожеледиці значно збільшується, ризик аварії стає дуже високим.
- Не нехтуйте вибором взуття. Обравши стійке взуття з не ковзкою підошвою — ви максимально убезпечуєте себе від падіння.
У Міністерстві охорони здоров'я зауважують, що якщо у вас одразу або через деякий час після падіння почала боліти голова з'явилася нудота чи сильний біль у суглобах, необхідно терміново звернутися до лікаря!
За даними Центру медичної статистики, останніми роками в середньому 97,5 тис. українців щороку зазнавали ушкоджень різного ступеня тяжкості внаслідок падіння (для кількісних даних використано середній показник переліку травм, найбільше характерних внаслідок падінь: переломи черепа, хребта, кісток верхніх та нижніх кінцівок).
Бережіть себе!
Віра Коновал - pravdatutnews.com