На тлі поширення "Омікрону": Кузін заявив, що Україна отримає пігулки від коронавірусу у першому кварталі 2022 року

На тлі поширення "Омікрону": Кузін заявив, що Україна отримає пігулки від коронавірусу у першому кварталі 2022 року
Заступник міністра уточнив, що ці таблетки призначатимуть лікарі відповідно до протоколу.

Міністерство охорони здоров'я України очікує, що таблетки проти коронавірусної інфекції COVID-19 за контрактом з американською фармацевтичною компанією Merck надійдуть до країни у першому кварталі 2022 року. Про це головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін розповів в інтерв'ю "Українському радіо".
 

Угоду вже укладено, ми очікуємо появи таких ліків упродовж першого кварталу 2022 року, якщо все буде нормально з постачанням, — сказав Кузін.

Він також зазначив, що ці таблетки призначатимуть лікарі відповідно до протоколу.

Варто зауважити, що штам "Омікрон" може бути більш заразним, але менш небезпечним штамом коронавірусу. Він не пошкоджує легені людей так сильно, як "Дельта" і попередні варіанти коронавірусу. Про це повідомляє The Guardian.

Він міг змінити свою здатність заражати різні види клітин.

По суті, він, схоже, більш здатний заражати верхні дихальні шляхи — клітини в горлі. Таким чином, він буде множитися в клітинах горла легше, ніж в клітинах глибоко в легенях. Це дійсно попередньо, але дослідження вказують в тому ж напрямку, — повідомили вчені.

Додамо, що "Омікрон" призводить до "менш важкого захворювання" у мишей. Дослідження показало, що миші, інфіковані "Омікроном", менше втрачають вагу, мають нижчі вірусні навантаження і відчувають менш важку пневмонію.

Нагадаємо, раніше Кузін повідомляв, що бустерну дозу для українців планують ввести впродовж січня наступного року.

Карина Бовсуновська pravdatutnews.com

 

 71
 
Читайте також
В Україні подвоїлися темпи бустерної вакцинації В Україні подвоїлися темпи бустерної вакцинації
З початку вакцинальної кампанії щеплено майже 14,8 млн людей. Загалом проведено 28,7 млн щеплень.
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 19 тисяч нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 19 тисяч нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Підтверджено. Штам "Омікрон" поширюється швидше і заражає вакцинованих, - ВООЗ Підтверджено. Штам "Омікрон" поширюється швидше і заражає вакцинованих, - ВООЗ
У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили про наявні підтвердження того, що штам "Омікрон" розповсюджується швидше за його інші варіанти.
Loading...
Load next