У Львівському перинатальному центрі можна пройти діагностику патології молочних залоз (відео)

У Львівському перинатальному центрі можна пройти діагностику патології молочних залоз (відео)
У Львівському обласному перинатальному центрі відкрили кабінет патології і діагностики молочної залози, де можуть зробити мамографію вагітним та жінкам з маленьким розміром грудей. 

З кожним роком з’являються нові можливості для кращої діагностики та лікування. Вдосконалюються прилади, виготовляються нові апарати. Обстеження стають безболісними, більш безпечними і максимально інформативними. Та за останні роки, пацієнти все рідше приходять профілактичні обстеження і зокрема це стосується мамографії.  

Вплинув ковід, багато вплинуло і теперішня ситуація. Воєнний стан. Тобто психологічне таке будемо казати виснаження жінок. Позбавляє жінку піклуватися за себе. То дійсно так воно є, але я працюю вже з молочною залозою багато вже 17 років і за останніх 2 роки до ковіду я спостерігала, що зменшується онкологія. Менше було. Тобто профілактичних, воно не було за рахунок того, що зменшувалася онкологія, а за рахунок того, що профілактичних оглядів було значно більше, — розповідає Оксана Горбкова, лікарка-рентгенолог, спеціалістка з УЗД Львівського обласного перинатального центру. 

Тому, медики нагадують, що, не зважаючи на ситуації, які відбуваються в країні, не можна забувати про себе. І якщо є можливість обстежитись, потрібно це робити. Адже захворювання не чекають, вони можуть застати вас у будь-який момент. І чим швидше ви їх виявите, тим більші шанси будуть на одужання.  

Якщо ми беремо онкологію молочної залози, то близько 70% від всієї патології займають протокові пухлини і з них 65-70% з тих протокових дають передпухлинний стан доклінічну форму непальпабельну з появою мікрокальценатів і то видно тільки на мамографії, — зазначила Оксана Горбкова. 

Сьогодні для пацієнта роблять все для того, щоб зекономити його час і водночас допомогти. Так зокрема у Львівському обласному перинатальному центрі відкрили кабінет патології і діагностики молочної залози, де жінка може отримати комплексне обстеження, якщо це буде потрібно.  

Суть в підході також до кожного пацієнта, індивідуальному підході. Крім того, що пацієнт може зробити мамографію, яка показана від 40 років, то при потребі навіть дообстеження він зразу в одному кабінеті за участі цього самого фахівця, який володіє також ультразвуковою діагностикою молочної залози, — Марія Малачинська, директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру. 

Важливо і те, що в кабінеті встановили сучасний мамограф, який відкриває більші можливості для обстеження пацієнтів.  

Мамограф, який у нас зараз встановлений має можливість, згідно з даними доказових і виробника, проводити навіть цифрову мамографію вагітним жінкам. Він має мінімальне дозове навантаження, не викликає дискомфорту, значної компресії, що дуже важливо що жінки на цьому акцентують і також дуже важливо коли в жінки невеликий розмір грудей і є можливість за допомогою додаткових накладок зробити навіть при найменших розмірах груді зробити цифрову мамографію, — пояснює Марія Малачинська, директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Записатись на цю процедуру можна за номером телефону, який ви знайдете на сторінці медзакладу.  Зараз є все для того, щоб жінки могли обстежуватись. Найголовніше пам'ятати, що раннє виявлення раку молочної залози дає можливість одужати повністю.  

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 6 тисяч нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 6 тисяч нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
За останню добу в Україні коронавірусом заразилось понад тисячу осіб За останню добу в Україні коронавірусом заразилось понад тисячу осіб
Станом на ранок 15 червня в Україні зареєстрували понад 2,2 мільйона хворих на COVID-19. Зокрема, за минулу добу інфікування коронавірусною хворобою підтвердили у 1 014 людей.
Львівські медики пояснили як надати першу допомогу при кровотечах
Сухість слизової оболонки, подряпини, пухлинні захворювання носової порожнини, артеріальний тиск.
Loading...
Load next