Антибіотики в зоні бойових дій можна отримати без рецепту попри нові правила - ЦГЗ
![Антибіотики в зоні бойових дій можна отримати без рецепту попри нові правила - ЦГЗ](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2022/08/10/liki.jpg)
Після того, як з 1 серпня в Україні аптеки відпускають антибіотики за електронним рецептом, у Центрі громадського здоров'я пояснили, як тепер отримати рецепт та ліки, зауваживши, що на тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепту.
Перехідного періоду – до кінця року – антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами. На тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепту, - вказали у ЦГЗ.
Як отримати рецепт на антибіотик
- Рецепт на антибіотики виписує той лікар, який призначає лікування. Це стосується як лікарів комунальних, так і приватних медзакладів.
- Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар вкаже лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю прийому антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.
- Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, у тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безплатно та без рецепта.
- Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.
- Рецепт на антибіотики діє впродовж 30 днів. Придбати антибіотик можна у будь-якій аптеці. Для цього достатньо показати фармацевту інформаційну довідку або паперовий рецепт. Працівник аптеки запропонує наявні торгові назви антибіотиків з діючою речовиною, вказану у рецепті. Після погашення рецепта фармацевт поставить на документі позначку “Відпущено” та поверне її пацієнту. Зберігати паперові довідки та рецепти не потрібно.
Самолікування антибіотиками і їх безконтрольний прийом спричиняє стійкість бактерій до дії ліків. Через це багато інфекційних хвороб, які нині піддаються лікуванню, можуть стати небезпечними. Саме тому в Україні, як і в багатьох інших країнах, антибіотики відпускаються лише за рецептом лікаря, а з 1 серпня - за електронним.
Нагадаємо, що у МОЗ пояснили базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру під час війни (пам'ятка).
Злата Новосельська - pravdatutnews.com
![У лікарнях України почали вести облік антибіотиків](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2022/01/13/antibiotiki_1.jpg)
![У Києві зроблено запас ліків на випадок надзвичайних ситуацій - Кличко](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2022/03/26/apteka.jpg)
![Гіперактивність чи складний характер: здоров’я маленьких пацієнтів (відео)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/07/05/diti.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)