Таємниці трипільського будинку: археологи виявили сліди пожежі та насильства у знахідці віком понад 5 тисяч років

Таємниці трипільського будинку: археологи виявили сліди пожежі та насильства у знахідці віком понад 5 тисяч років
У селі Косенівка Черкаської області археологи з України та Німеччини виявили руїни давнього будинку, датованого 3700–3600 роками до нашої ери. У ньому знайдено рештки сімох осіб, які належали до Трипільської культури

У селі Косенівка Черкаської області археологи з України та Німеччини виявили руїни давнього будинку, датованого 3700–3600 роками до нашої ери. У ньому знайдено рештки сімох осіб, які належали до Трипільської культури.

Дослідження опублікували в журналі PLOS One.

Аналіз кісток показав сліди обгоряння та травм, що свідчить про можливу загибель людей під час пожежі. Серед решток чотири належать дорослим, одна — підлітку, а дві — дітям різного віку. Цікаво, що одна особа померла через понад сто років після інших. Археологи поки не мають остаточних даних щодо причин загибелі, але подальші дослідження допоможуть краще зрозуміти ці події та особливості життя трипільців.

Дослідження, опубліковане в журналі PLOS One, включало остеологічний, радіовуглецевий та ізотопний аналіз. Виявлено, що трипільці переважно харчувалися рослинною їжею, а м’ясо складало лише близько 10% їхнього раціону. На чотирьох кістяках (двоє дітей, підліток та жінка віком 25–40 років) були сліди обгоряння, що стало або причиною смерті, або відбулося невдовзі після неї. Ще двоє дорослих, хоча й без обгорілих кісток, ймовірно, загинули від отруєння чадним газом чи інших наслідків пожежі, оскільки їх рештки знайдено за межами обгорілої частини будинку.

Ознаки передсмертних травм виявлено у жінки та, ймовірно, чоловіка, чиї кістки не мають слідів обгоряння. Це може вказувати на насильницький характер їхньої смерті. Археологи розглядають кілька версій: можливий ритуал поховання, невідомий раніше, або напад сусіднього племені. Ця знахідка викликає сумніви щодо поширеної гіпотези про свідоме спалення будівель трипільцями після їхнього залишення.

Нагадаємо, "Бабин Яр" та Одеський літературний музей стали частиною списку культурних цінностей ЮНЕСКО

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
День доньки: історія, значення та ідеї для святкування День доньки: історія, значення та ідеї для святкування
День доньки — це особливе свято, яке присвячене любові, турботі та повазі до доньок. Цей день нагадує про важливість сімейних зв'язків і те, як значущі доньки в житті кожної родини.
10 ностальгічних серіалів, які повернуть вас у минуле (частина 1) 10 ностальгічних серіалів, які повернуть вас у минуле (частина 1)
Лунає дзвінок після шостого-сьомого уроку, який нарешті звільняє тебе від школи та нескінченного сидіння за партою. Ти чим душ летиш додому, кидаєш портфель і вмикаєш телевізор, бо там розпочалася чергова серія твого улюбленого серіалу.
Loading...
Load next