У Європі сповільнилося зростання тривалості життя: основні причини

У Європі сповільнилося зростання тривалості життя: основні причини
Згідно з дослідженням, уповільнення тривалості життя в Європі пов’язане з неправильним харчуванням, низькою фізичною активністю та високим рівнем ожиріння серед населення

У Європі сповільнилося зростання тривалості життя, і головними причинами цього є неправильне харчування, низька фізична активність та високий рівень ожиріння серед населення. 

Про це пише The Guardian, з посиланням на дослідження опублікованому в науковому журналі Lancet Public Health.

Аналіз охопив 16 країн Європейської економічної зони (зокрема Німеччину, Францію, Іспанію, Швецію, Фінляндію) та Велику Британію. Дослідження показало, що у 1990-2011 роках середня тривалість життя щороку зростала на 0,23 року. У 2011-2019 роках цей показник впав до 0,15 року.

Найбільше зниження спостерігалося в Англії: замість 0,25 року зростання до 2011 року після 2011-го воно впало до 0,07 року.

У дослідженні зазначається, що на тривалість життя суттєво вплинула пандемія. У 2019-2021 роках у більшості країн Європи тривалість зменшилася, особливо у Греції та Англії. Водночас деякі держави змогли зберегти стабільні показники, зокрема Ірландія, Ісландія, Швеція, Норвегія, Данія та Бельгія.

Раніше тривалість життя зростала завдяки зменшенню смертності від серцево-судинних захворювань і раку. Але з 2011 року саме ці хвороби стали головним чинником уповільнення темпів довголіття. Це збіглося зі збільшенням індексу маси тіла європейців, погіршенням харчових звичок і зниженням фізичної активності.

Які країни зберегли позитивну динаміку

Після 2011 року Норвегія, Ісландія, Швеція, Данія та Бельгія змогли утримати зростання тривалості життя на стабільному рівні. Це пояснюється тим, що в цих країнах було менше смертей від серцево-судинних хвороб і раку.

Професор Ніколас Стіл з Медичної школи Норвіча зазначив, що Європа ще не досягла «природної стелі довголіття». На його думку, є ще багато можливостей для зменшення ризиків передчасної смертності, особливо серед молодого населення. Таким чином, здоровий спосіб життя, правильне харчування та боротьба з факторами ризику можуть суттєво вплинути на збільшення тривалості життя європейців у майбутньому.

Нагадаємо, Нове дослідження пов'язало головний біль із підвищеним ризиком самогубства

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Кардіотренування менше 2,5 годин на тиждень не допоможе схуднути Кардіотренування менше 2,5 годин на тиждень не допоможе схуднути
Науковці з’ясували, що кардіотренування тривалістю менше 2,5 годин на тиждень майже не впливають на втрату ваги. Натомість помірна або висока інтенсивність тренувань понад 150 хвилин допомагає суттєво зменшити вагу й об’єм талії, перевершуючи ефективність дієт і медикаментів
Як відкладання будильника впливає на організм - дослідження Як відкладання будильника впливає на організм - дослідження
Багато людей відчувають труднощі з ранковим пробудженням. Деякі відразу натискають кнопку "відкласти" на телефоні, щоб ще трохи поспати, а інші налаштовують кілька будильників із різницею у 5-10 хвилин, відкладаючи момент підйому до останнього сигналу
Loading...
Load next