Кава з офісної кавомашини може підвищувати ризик серцевих захворювань

Науковці виявили, що кава, приготовлена у кавомашині на робочому місці, містить вищий рівень сполук, які можуть підвищувати ризик серцево-судинних захворювань, у порівнянні з домашньою кавою.
Дослідження опубліковано у журналі Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases.
Різні методи приготування кави впливають на кількість корисних і шкідливих речовин у напої. Зокрема, вчені звернули увагу на кафестол і кахвеол – органічні сполуки, що сприяють підвищенню рівня "поганого" холестерину, що, своєю чергою, може призводити до атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань.
Дослідження показало, що найбільшу концентрацію цих сполук містить кава, зварена в джезві чи гейзерній кавоварці – 939 мг кафестолу і 678 мг кахвеолу на літр. Проте її фільтрація через тканинний фільтр значно зменшує ці показники. У каві з офісної кавомашини рівень кафестолу та кахвеолу склав 176 і 142 мг на літр відповідно. Найменше цих речовин виявлено у каві, процідженій через паперовий фільтр – лише 12 і 8 мг на літр.
За підрахунками науковців, якщо людина, яка випиває по три чашки кави з кавомашини в будні дні, перейде на каву, проціджену через паперовий фільтр, ризик розвитку серцево-судинних захворювань зменшиться на 13% за п’ять років і на 36% – за 40 років.
Враховуючи ці висновки, дослідники рекомендують роботодавцям та працівникам звернути увагу на методи приготування кави в офісі, адже вибір більш здорового варіанту може суттєво вплинути на довгострокове здоров’я.
Нагадаємо, Що корисніше – кава чи чай: порівняння напоїв
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com




