Ріст цін на ягоди в Україні: з чим пов’язаний та яким цьогоріч був врожай (відео)

Полуниця, черешня, лохина та малина – цими ласощами зараз переповнені прилавки ринків та магазинів. Втім, дозволити собі придбати бодай трішки вітамінів можуть не всі. Містяни скаржаться, мовляв, з такими цінами це тепер – справжня розкіш.
Якщо минулий рік ми брали в сезон за 50-40 грн літр, зараз вона 100 за літр.
Подорожчали. Я не можу собі цього позволити.
Черешня, полуниця – все подорожчало. В порівнянні з минулим роком подорожчало, - зізнаються українці.
Ціни на черешню на ринку зараз коливаються від 50 до 100 гривень за кілограм. А вартість полуниці спочатку сезону взагалі била рекорди, ціна за кілограм подекуди перевищувала 150 гривень, зараз придбати її можна за 50. Значно більше ж доведеться заплатити за малину, ожину та лохину.
Микола вирощує полуницю на понад 10-ти гектарах землі. Сам цін не піднімав, втім розповідає, що фермери цьогоріч зіштовхнулися з проблемами, які можуть вплинуть і на вартість пізніх ягід у серпні та вересні.
Все пішло в один час. Всі сорти, переходи з одного на інший змістилися в один. Це був один з нюансів, який вплинув на те, що не справилися з врожаєм та збором, а другий момент – це те, що, мене дуже сильно ці бурі не зачепили, тут не було такого сильного граду, але мої товариші через град втратили 50% врожаю, - зізнався засновник фермерського господарства Микола Стецьків.
Фахівці ж вбачають у такому зростанні цін і економічний чинник.
Зараз, за кордон ринок взагалі значною мірою залишається закритим і в Україні багато людей, особливо з дітьми, не ризикують кудись їздити, тому ті гроші вони все одно кудись вкладають. Є діти, не можеш поїхати відпочити, то хоча б якісь ягоди їм підеш купиш. Це також створює додатковий попит на цьому ринку, - розповів економіст Віктор Борщевський.
Додамо, що у травні загальна вартість продовольчого кошика українців зросла на 15%.





