Обласна бюджетна комісія проговорила чимало змін до бюджету Львівської області (відео)
Капітальне будівництво, цільові обласні програми та питання заробітної плати. Обласна бюджетна комісія проговорила чимало змін до обласного бюджету. Зокрема погодилися про закупівлі різноманітного обладнання для медзакладів. Зокрема для кардіологічного та перинатального центрів і військового госпіталю.
Важливим рішенням було фінансування програми капітального будівництва. Це порядка більше 38 млн, тобто ми зараз активно інвестуємо в соціальну та інфраструктуру. Як і закладів обласного підпорядкування, медичних закладів, бо це сьогодні архіважливо, - зазначає Степан Куйбіда, директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації.
Загалом виконанням обласних цільових програм в комісії задоволені. Кажуть: вони цьогоріч виконані на майже 60%. Та якщо з більшістю питань члени комісії доволі швидко дійшли згоди, то що стосується розподілу коштів для забезпечення теплом бюджетних установ — тут почались справжні баталії.
Володимир Квурт, депутат Львівської облради, голова бюджетної комісії, зазначає, що водночас піднялося питання культури, про те що необхідно дофінансувати. А також інші статті, які були сьогодні підтримані бюджетною комісією в повному обсязі.
Немає жодної угоди укладеної, відповідно висвітленої належним чином. Що це означає? Що станом на сьогодні після місяця домовленостей, після прийняття рішень про НС, після відповідних розпоряджень Кабміну, Нафтогаз не виконує покладених на нього зобов’язань, - зауважує Квурт.
Члени бюджетної комісії побоюються, щоб це рішення було неквапливим.
Уряд є головним відповідальним за те, що зростають в Україні ціни на газ. Не зважаючи чи це світова ціна, чи ні. Але він десь обіцяє, що компенсує частину коштів тим областям і тим бюджетним установам, які не будуть мати за що заплатити. Якщо ж ЛОР наперед кошти віддасть, то скажуть: ви вже ж маєте кошти, вам компенсації не буде, - підмітив Йосиф Ситник, депутат Львівської облради, член бюджетної комісії.
Таким чином, запевняє обласний обранець, понад 50 млн грн буде втрачено, тоді як їх можна було б успішно реалізувати в іншій галузі. Та чиновники облдержадміністрації побоюються, що не виділивши кошти можна залишити обласні установити без опалення.
Іван Собко, заступник голови Львівської облдержадміністрації, зазначає, що ЛОДА проти такого рішення і переконливо просить депутатів цього не підтримувати.
Ми фактично оголили обласні установи на 4 квартал по енергоносіях. Ми домовлялися, що ми додамо певний фінансовий ресурс на бюджетну мережу: освіту, медицину, культуру, соцзахист і тд, - додає Собко.
Сподіваємося, посадовці й депутати найближчим часом таки знайдуть компроміс і розв'яжуть питання на користь громади.
Віра Коновал - pravdatutnews.com