Пікет, штовханина та сварки: як приймали бюджет Львівщини на 2022 рік? (відео)

Пікет, штовханина та сварки: як приймали бюджет Львівщини на 2022 рік? (відео)
Пікет, штовханина та безліч сварок. Вчора обласні обранці зібралися на останнє в цьому році пленарне засідання. На ньому затвердили бюджет області на 2022 рік. Він становитиме понад 6 мільярдів гривень.

Понад 200 освітян пікетували останню в цьому році сесію Львівської обласної ради. Усе тому що напередодні Дня Святого Миколая бюджетна комісія поспіхом ухвалила рішення скоротити видатки на галузь освіти в наступному році та перерозподілити 267 мільйонів гривень на інші цілі. Через це освітяни і забили на сполох. 

Не всі депутати, які це вивчали, подивилися, що вони приймають. Вони думали, що півтора мільярда бюджет освіти, то там є капітальні видатки. А там виявилися зарплати, виплати дітям сиротам і інші речі необхідні, захищені статті енергоносії, — повідомляє очільник департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска.

Зокрема йдеться про зменшення фінансування закладів профтехосвіти.

За середню освіту гроші на зарплати дає міністерство освіти. Але є певні заклади, які утримує область як приміщення. Це частина коледжів, санаторні школи, і так далі. Оце було би те, що 3 місяці останніх цього року освітяни цих закладів були би без зарплати, без тепла, світла,  — зазначає секретарка комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

Протестувальники бідкаються: таке рішення завдасть їм нищівного удару.

Якщо не додадуть 20% заробітної плати це означає, що приблизно 2 місяці люди будуть без зарплати, а якщо скоротиться оця виплата, ви самі розумієте, як в сьогоднішній час, коли все дорожчає в нас ще забирати ці копійки, — скаржиться учасниця акції протесту Галина Кашина.

В першу чергу це учні постраждають, бо на чому будуть вчитися, а матеріально-технічна база на кожну професію своя: якщо для механізаторів — це обладнання і трактори, машини. Якщо взяти кухарів — мікрохвильовки і все елементарне що є: і печі, і духовки, — додає учасниця протесту Мирослава Станасюк.

Врешті вдалося переконати обласних обранців не урізати видатків на галузь освіти.

Загалом обласний бюджет у наступному році становитиме понад 6 мільярдів гривень. З них на галузь освіти депутати передбачили майже 2 мільярди. Саме ж обговорення проєкту обласного бюджету подекуди було палким. Депутати не стримували емоцій: сварилися й кидалися папером.

Після численних дискусій та правок головного фінансового документу Львівщини депутатам вдалося знайти компроміс. Обласний бюджет ухвалили під оплески.

Отже, у 2022 році основні кошти скерують на фінансування галузі освіти, облаштування дорожньої інфраструктури та сферу медицини. Також через енергетичну кризу майже вдвічі зростуть видатки на енергоносії.

Він точно не є бюджетом проїдання, він точно не є бюджетом «чиновників», він в першу чергу є бюджетом перспектив і розвитку.  Якщо ж говорити про бюджет розвитку, сьогодні ми загальною цифрою прийняли 100 млн, але я маю велике сподівання, що ми зможемо найти відповідний ресурс і збільшити програму капітальних видатків, — зазначає голова Львівської облради Ірина Гримак.

А на реалізацію 29-ти обласних цільових програм обранці передбачили півтора мільярда гривень. Йдеться, зокрема, про нову програму «Цифрова Львівщина».

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Наркотики на мільйон: на Львівщині затримали крупного наркоділка (відео) Наркотики на мільйон: на Львівщині затримали крупного наркоділка (відео)
У зловмисника вилучили двокілограмовий пакет з амфетаміном. Також в його орендованій квартирі знайшли ще й метадон.
Обласна бюджетна комісія проговорила чимало змін до бюджету Львівської області (відео) Обласна бюджетна комісія проговорила чимало змін до бюджету Львівської області (відео)
Обласна бюджетна комісія свій передсесійний ранок розпочала із продовження минулого засідання щодо найважливіших питань: надходження, видатки та дофінансування необхідних програм.
Зарплати у школах Львівщини: з вересня директори отримуватимуть 1000$ (відео) Зарплати у школах Львівщини: з вересня директори отримуватимуть 1000$ (відео)
Заробітню плату директорам шкіл на Львівщині підвищать вже з початку нового навчального року, 1 вересня.
Loading...
Load next