36-річниця аварії на Чорнобильській АЕС на тлі нової ядерної загрози від росії (відео)

36-річниця аварії на Чорнобильській АЕС на тлі нової ядерної загрози від росії (відео)

36-і роковини аварія на Чорнобильській АЕС. Тоді, у 1986-му, всьому світу загрожувала величезна небезпека через витік радіації. Але завдяки діям рятувальників глобальних наслідків вдалося уникнути. Хоча радіоактивна хмара все ж накрила частину Європи.

На атомній електростанції встановили спеціальний «саркофаг», який заблокував розповсюдження небезпечного випромінювання. Однак цьогоріч, незважаючи на усі ризики, рашисти під час наступу на ЧАЕС на початку війни бомбардували цю територію, що знову підвищило рівень ядерної небезпеки.

Це була велика біда, бо ми ї відчуваємо зараз і будемо відчувати . І от відчули навіть загарбники російські, які захопили в тому місяці Чорнобильську АЕС і зараз вони приїхали додому з великою дозою радіації і мабуть багато з них вже відійшли в інший світ, — пояснює завідувач кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електростанцій НУ «Львівська політехніка» Михайло Семерак.
 

Наприкінці березня російській війська покинули Чорнобильську зону. Зараз експерти мають визначити шкоду, яку завдали дії загарбників. Не варто забувати й про ще один факт бомбардування Запорізької АЕС, який трапився 4-го березня. Ця станція зараз є найбільшою діючою у Європі. І вона окупована ворогом. Тоді теж була загроза пошкодження атомних реакторів, там їх аж шість. Вони складаються з подібних тепловиділяючих збірок, які утворені з трубочок товщиною з олівець, що наповнені ураном у сталевій оболонці. При найгіршому сценарії наслідки дестабілізації цієї системи могли би бути фатальними.


Скажемо,  в Чорнобилі отакі стержні поплавилися, їх було багато, а по вазі це було 180 тон. Вони розплавилися, утворили велику масу і могли створити так звану критичну масу після якої може бути атомний вибух, — зазначає Михайло Семерак.

Зараз протиаварійні системи діють таким чином, що ці збірки одразу охолоджуються великою кількістю води, що дозволяє запобігти жахливим наслідкам. Також і самі реактори добре захищені, запевняє Михайло Семерак. 
 

Реактор захищений оболонкою і як ми знаємо ті ракети попадають  і застрягають в землі та будинках й вони не можуть пробити реактор, бо він має 20см сталі, — зауважує Семерак.

Фахівці припускають, що російські війська захоплюють українських АЕС не лише, щоб мати важіль тиску на керівництво нашої держави, але й щоб безпосередньо використовувати їх у свої цілях.
 

Вони взяли вже Запорізьку АЕС, хочуть взяти Південно-Українську АЕС, об’єднати їх і струм з тих двох станцій пустити на Крим. Це є їх основна задача. Так вони собі думають, якщо ми звичайно їм у цьому не перешкодимо, — додає Михайло Семерак.

Додамо, що представники міжнародного агентства з атомної енергії у роковини трагедії навідалися до Чорнобильської АЕС і заявили, що попри дії загарбників рівень радіації наразі перебуває в межах норми.

Підтримай правду тут: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 
https://pravdatutnews.com/lviv/2022/02/19/13052-u-lvovi-prooperuvaly-divchynku-yaka-narodylasya-z-6-palchykamy-na

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Захистити світову спадщину: як Львів готується  до оборони (відео) Захистити світову спадщину: як Львів готується до оборони (відео)
З 1998 року Львів є у списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це центральна частина міста площею приблизно 150 гектарів.
Loading...
Load next