Робота під час війни: яка ситуація з працевлаштуванням на Львівщині? (відео)

Нема роботи, нема проблем.
Віджартовується Семен, який на початку повномасштабного вторгнення росії втратив роботу. Чоловік присвятив значну частину свого життя відеооператорству, зокрема зйомці весіль.
На початку війни ринок осів майже до нуля. Але через деякий час, приблизно 2-3 місяці трошки рух почався.Звичайно, що зовсім не така ситуація, яка була до початку війни, - каже Семен, львів’янин.
Ще Семен працював у сфері телекомунікаційних послуг, однак у березні роботи у підприємства стало менше. Відтак і штат тимчасово скоротили. А годувати сім’ю потрібно й далі.
Вдалося знайти гідний підробіток, щоб могти виживати в сучасних умовах. І донатити на ЗСУ, щоб наближати нашу з вами перемогу.
Якщо ринок відеозйомок стабілізується і буде якась адекватна перспектива, то я повернусь все ж таки до старої діяльності, - розповідає Семен.
А от у пані Ольги ситуація – протилежна. Раніше жінка не працювала. Оскільки чоловіка мобілізували, вирішила не сидіти, склавши рук і шукати роботу, аби прогодувати дітей. Та от спершу пані Ольгу спіткали труднощі.
Стажу не було, не було досвіду, вік не підходив – багато було причин. Але знайомі допомогли і я знайшла роботу, - каже Ольга Кравс, львів’янка.
Нині на 1 робоче місце на Львівщині припадає двоє безробітних, коли торік на 1 вакансію претендувало троє осіб, – каже заступниця директора обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. Роботодавці пропонують в середньому від 9 до 15 тис грн зарплатні. А переважають робітничі професії.
Достатньо багато є вакансій для водіїв автотранспортних засобів, багато вакансій для швачок, для слюсарів різноманітних.
Починаючи від газопроводів, обслуговування каналізаційного господарства, механоскладальних робіт, - розповідає Оксана Іванчук, заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості.
Натомість менше вакансій для фахівців з вищою освітою. Також цього року відбулися зміни до законодавства – підходи до пошуку роботи стали дещо іншими.
Якщо раніше критерії прийнятної роботи діяли для особи весь період, коли особа перебувала в статусі безробітного, то на сьогодні ці критерії обмежені лише одним місяцем.
Також суттєво скоротилися в нас терміни перебування в статусі безробітного і терміни отримання допомоги з безробіття.
Це чуть більше 80 календарних днів, - резюмує Оксана Іванчук, заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості
Наразі на обліку перебуває близько 8 тис безробітних. Додамо, чим ближче до обласного центру, тим простіше людині знайти роботу до душі. Адже понад половину з пропозицій – вакансії з міста Львова.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





