Лісотех виходить на міжнародну арену: фахівці університету візьмуться рятувати екологію (ВІДЕО)

Пожежі, міни, вибухи та тотальне знищення лісу. Окупанти буквально викорінюють екосистему України, а це вже впливає на природу всієї Європи. Тож катастрофа не за горами, якщо вчасно не зануритися у вирішення цієї проблеми.
Звернули особливу увагу на ті руйнування, які здійснюються внаслідок війни, на те, що пов’язано із замінуванням територій. Я навіть чув таку цифру, яка була озвучена – 1 трильйон доларів. Тобто, збитки нанесені не тільки лісовому господарству, а навколишньому середовищу внаслідок цієї війни, - зазначає в.о. завідувача кафедри екологічної економіки та бізнесу НЛТУ України Іон Дубовіч.
Рятувати екологію взялися науковці з лісотехнічного університету. Але без співпраці з західними колегами – такі глобальні проблеми не вирішити. І от, тепер наші фахівці стали повноправними членами академічного товариства Європи. Ректора лісотеху, навіть, обрали віце-президентом Ради Лісівників у цій міжнародній спільноті.
До нас було дуже гарне ставлення. Ставлення, як до країни, яка має сьогодні війну. Ми відчули всі, - розповів ректор національного лісотехнічного університету України Володимир Загорський.
Конференція лісівників у Румунії відбувається вже не вперше, але лише цього року Україна має чималий вплив на рішення Ради лісівників. Тож завдяки нашим науковцям, проблема екологічного лиха, якого завдає ворог, стала питанням номер один на міжнародних платформах.
Це майданчик, з якого можна донести позицію України і зрозуміти процеси, які проходять у світі, і відповідно, бути на належному рівні також. Бути почутим і впливати на ситуацію, - зазначає професор кафедри екологічної економіки та бізнесу НЛТУ України Ігор Соловій.
Наші виступи, виступи нашого керівника. Нашої делегації – однозначно будуть почуті. Ми висловили свої міркування. Не тільки наукові, але й ту ситуацію, яка зараз відбувається в Україні, - підкреслює доцент кафедри лісової таксації НЛТУ України Руслан Вицега.
Сертифікати, які отримали ректор та викладачі університету від Європейського Лісівничого Академічного Товариства відчинили для наших фахівців ще одні двері. Відтепер, українські науковці є експертами, які допомагатимуть у розслідуваннях екологічних злочинів на міжнародному рівні.
Це на рівні вже Європи. Якщо є міжнародні спори, цей сертифікат дає право представляти любу державу, тому що ми стали експертами міжнародного ґатунку. Експертами в Європі, Європейського Союзу, - підсумував Володимир.
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com




