Парфуми та лосьйони руйнують природний повітряний бар’єр шкіри — дослідження

Парфуми та лосьйони руйнують природний повітряний бар’єр шкіри — дослідження
Це послаблює природний бар’єр проти шкідливих речовин у повітрі та може впливати на імунітет.

Фото: Siora Photography/Unsplash

Використання парфумів і косметичних лосьйонів здатне порушувати хімічні процеси на поверхні шкіри, що призводить до руйнування так званого "захисного повітряного шару" навколо людини.

Про це йдеться у нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances.

Цей захисний шар утворюється завдяки взаємодії озону з компонентами шкірного сала, зокрема скваленом, що спричиняє появу гідроксильних радикалів. Вони відіграють роль природних "очисників", знешкоджуючи шкідливі речовини у повітрі. Коли ці радикали зникають або зменшуються в кількості, людина стає більш вразливою до впливу токсичних сполук.

У новому експерименті вчені спостерігали за чотирма добровольцями в умовах підвищеного рівня озону. Спочатку учасники перебували в кімнаті з чистою шкірою, а згодом — після нанесення парфумів чи лосьйонів. Аналіз показав, що після використання лосьйону концентрація шкірного жиру зменшувалася майже у 10 разів, а вироблення гідроксильних радикалів знижувалося від 30 до 140%. У випадку парфумів рівень радикалів зменшувався приблизно на 80%, головним чином через вміст спирту, який поглинав ці молекули.

Хоч у парфумах також є терпени — речовини, що можуть утворювати радикали при взаємодії з озоном, — їхній ефект повністю нівелюється через алкогольну основу.

Дослідники застерігають: ослаблення захисного шару повітря може знижувати здатність організму протистояти шкідливим речовинам у довкіллі. Більше того, після нанесення косметичних засобів біля обличчя та грудної клітки зростає концентрація окиснених летких сполук, частина з яких може мати шкідливий вплив на здоров’я.

Втім, науковці наголошують, що для остаточних висновків про рівень ризику потрібні подальші дослідження.

Нагадаємо, вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань Вакцина проти кокаїну зменшила залежність та кількість наркотика в організмі — перші результати випробувань
Новий препарат проти кокаїнової залежності, що стимулює вироблення антитіл до наркотику, показав обнадійливі результати на початковій стадії клінічних випробувань.
Година спорту на день знижує ризик 13 видів раку — дослідження Година спорту на день знижує ризик 13 видів раку — дослідження
Науковці проаналізували дані понад 85 тисяч людей і з’ясували: активніший спосіб життя — це ефективна профілактика онкології.
COVID-19 у дітей: вчені зафіксували ризики трьох довготривалих наслідків COVID-19 у дітей: вчені зафіксували ризики трьох довготривалих наслідків
Діти, які перехворіли на коронавірус, мають підвищений ризик проблем із нирками, серцем і шлунково-кишковим трактом навіть через місяці після хвороби
Load next