Часте споживання курятини підвищує ризик раку травної системи — дослідження

Часте споживання курятини підвищує ризик раку травної системи — дослідження
Споживання понад 300 грамів пташиного м'яса на тиждень значно підвищувало ризик смерті

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, виявило, що регулярне вживання курятини може бути пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку травної системи та смертності від нього, а також від усіх причин загалом. Ці результати суперечать попереднім уявленням про те, що курятина, на відміну від червоного м'яса, не збільшує ризик онкологічних захворювань.

Однак автори дослідження зазначають, що не враховували спосіб приготування курятини та рівень фізичної активності учасників, що також може впливати на ризик раку.

Згідно з дослідженням, проведеним серед майже п'яти тисяч італійців, споживання понад 300 грамів пташиного м'яса на тиждень значно підвищувало ризик смерті від усіх причин (на 27%) та смерті від раку травної системи (більш ніж удвічі, а у чоловіків – у 2,61 раза) порівняно з тими, хто їв менше ніж 100 грамів на тиждень. Цікаво, що споживання 200-300 грамів різних видів м'яса на тиждень, навпаки, знижувало ризик смерті від раку травної системи на 54 відсотки.

 Науковці планують подальші дослідження, щоб точніше визначити, які саме види м'яса найбільше пов'язані з ризиком раку та як зміни в харчуванні можуть допомогти його зменшити.

Нагадаємо, Дослідження: кишкова паличка як фактор ризику раку кишківника у молодих людей

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна може стати лідером в Європі внаслідок смертності від COVID-19 Україна може стати лідером в Європі внаслідок смертності від COVID-19
Україна вже в найближчі два тижні може вийти на перше місце за смертністю внаслідок великої кількості захворюваності на COVID-19 серед великих країн Європи.
Ранкове споживання кави виявилося більш корисним, ніж післяобіднє - дослідження Ранкове споживання кави виявилося більш корисним, ніж післяобіднє - дослідження
Науковці зі США вперше встановили, що час споживання кави впливає на її користь для здоров’я
Чай очищує воду та може зменшувати шкідливий вплив важких металів на здоров’я Чай очищує воду та може зменшувати шкідливий вплив важких металів на здоров’я
Науковці виявили, що чай здатний зменшувати вміст важких металів у воді, зокрема свинцю, хрому та кадмію
Load next