У Тайвані лікарі вперше у світі провели пересадку серця, яке не зупинялося та постійно отримувало кров і кисень від моменту вилучення в донора до імплантації реципієнтці. Унікальна система штучного кровообігу дозволила зберегти функціональність серця під час трансплантації.
Про це пише Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery Techniques.
Операцію провели ще в серпні минулого року 49-річній жінці з діагнозом дилатаційна кардіоміопатія — хворобою, що викликає розширення серцевих шлуночків і порушення їх функції. Донором став 35-річний чоловік, у якого була зафіксована смерть мозку після операції з видалення пухлини мозочка.
Щоб підтримувати серце «живим» і працездатним під час трансплантації, лікарі підключили спеціальну трубку до аорти та використали помпу для постійної подачі крові, а надлишок відводився через інші вени. Після підключення цієї системи серце було вилучене з тіла донора та перенесене в сусідню операційну, де його відразу імплантували пацієнтці. Лише після цього систему від’єднали, переконавшись, що серце функціонує самостійно.
Обстеження одразу після операції показало: нове серце качає кров з ефективністю 70% від норми — відмінний показник на початковому етапі. Надалі пацієнтка проходила контрольні огляди, під час яких не виявили жодних ушкоджень серцевого м’яза, що часто трапляються у випадках, коли орган тимчасово лишається без кровопостачання. Згодом жінку виписали з лікарні, і вона почувається добре.
Нагадаємо, хірурги успішно дістали з черепа 18-річного в’єтнамця арматуру, що проштрикнула череп
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com