Фото: Unsplash
Американські хірурги вперше в історії провели успішну пересадку сечового міхура. Уже на другий день після виписки пацієнт зміг самостійно ходити до туалету.
Про це повідомляє The New York Times.
Це стало проривом у лікуванні людей, які раніше змушені були жити з катетерами або штучними міхурами, створеними з частин кишківника.
Операцію провели 41-річному Оскару Ларраінзару, який втратив сечовий міхур через рак, а також обидві нирки — через хронічну хворобу. Донором став пацієнт із діагностованою смертю мозку. Під час восьмигодинної операції хірурги пересадили нирку та сечовий міхур, попередньо поєднавши артерії й вени нового органа.
Після трансплантації показники крові Оскара почали покращуватися, а надлишкова рідина, яка раніше накопичувалась у тілі, зникла. Через шрами на кишківнику пацієнта медики не могли створити штучний міхур, тож пересадка стала єдиною альтернативою — і успішною.
На четвертий день пацієнта виписали, а ще за два дні зняли катетер. Незважаючи на те, що нерви сечового міхура не були під’єднані до нервової системи, орган почав працювати. Нині ще четверо людей чекають на таку ж операцію в межах клінічного випробування.
Нагадаємо, вакцина від оперізуючого лишаю може знижувати ризик серцевих хвороб — дослідження
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com