«16 днів проти насильства»: у Львові правоохоронці долучилися до акції протидії агресії до жінок (відео)
Патрульні розповідають, що ледь не щодня до них звертають жінки, які потерпають від домашнього насильства. Зараз покарання для кривдників посилили. Крім того, що правоохоронці мають право виписати тимчасову заборону винуватцю наближатися до постраждалої, то й сама відповідальність перед законом стала суворішою.
Станом на сьогодні впроваджуватимуть кримінальну відповідальність. Кілька разів кривдник, який притягався до адміністративного правопорушення, буде притягатися до кримінальної відповідальності. Тоді накладуть штраф та інші обмеження, які застовує суд, - пояснює Віра Проців, речниця патрульної поліції Львівщини.
Представники місії ЄС у Львові зазначили, що далеко не усі жінки звертаються по допомогу. Бо навіть не знають куди, тому такі кампанії бажано проводити якомога більше.
Потрібно, щоб був повний пакет послуг. Щоб жінка не просто звернулася до поліції, а щоб вона змогла після того піти в інше місце, де вона з дитиною може залишитися у безпеці, отримати їжу та притулок, бо так повинно бути, — наголошує Ханна Лоре-Вальєр, керівниця Львівського представництва місії ЄС.
Опісля поблизу пам’ятника Шевченкові висадили калини. Активісти роблять це вже другий рік поспіль у межах акції протидії насильству, бо наголошують, що цей кущ є етнонаціональним символом української жінки. Кількість калин теж обрана не випадково.
Це як символ «16 днів проти насильства». Ми висаджуємо рівно 16 кущів за кожний день цієї акції. Подібна акція нас буде 30-го листопада відкриватися виставка «16 історій жінок» у Палаці мистецтв, — розповідає Марта Чумало, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи».
Також протягом 16 днів підсвічуватимуть помаранчевим будівлю облдержадміністрації. Цей колір визнаний офіційним забарвленням акції, який символізує світле майбутнє. Але статистика поки що бажає кращого. Поліцейські протягом цього року отримали понад 26 тисяч викликів щодо домашнього насильства.
За цим результатом складено понад 6 тисяч протоколів. 6 тисяч кривдників представлено на превентивний облік та порушено близько 240-ка кримінальних проваджень. Робота в цьому напрямку триває, — каже Роман Гранківський, заступник управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції Львівщини.
А лише протягом листопада правоохоронці здійснили майже 40 термінових заборонних приписів щодо кривдників та склали 15 адмінпротоколів.
Віра Коновал - pravdatutnews.com