Як на Водохреща пірнути в ополонку і не зашкодити власному здоров’ю? (відео)
Останнє свято Різдвяного циклу: 19 січня — Водохреще. І традиційно цього дня віряни пірнають в ополонку з освяченою водою. І таким чином вважається, що це очищує від гріхів. Втім ще одним аргументом служить те, що таким чином загартовується тіло, що корисно для здоров’я.
Однак лікарі розповідають, що традиція традицією, але необхідно дотримуватись необхідних правил безпеки, щоб навпаки не нашкодити своєму здоров’ю. Зокрема, пірнати необхідно лише у спеціально відведених для цього місцях. І в жодному разі не вживати спиртних напоїв перед купанням в ополонці, бо алкоголь розширює судини, що пришвидшує переохолодження організму.
Потрібно в воду заходити плавно, помалу і не пірнати вниз головою. І взагалі не рекомендується мочити голову через те, що на дворі холодно і це може призвести до спазму судин головного мозку. Бажано не занурюватися у воду тим, хто має проблеми із серцево-судинними захворюваннями, а також часті коливання артеріального тиску, а саме артеріальну гіпертензію, — каже Соломія Лукач, лікарка-терапевтка 1-го ТМО Львова.
У холодній воді можна перебувати не довше ніж одну хвилину, щоб не мати проблем із здоров’ям. Також не рідкість, коли батьки занурюють в ополонку своїх дітей. Але лікарі наголошують, що пірнати малечі можна приблизно з 10 років, а підготовка до цього має бути вже з півторарічного віку.
Батьки повинні ручки, ніжки прохолодною водою діткам омивати. Влітку дитина має ніжками по травичці ходити, має бути контрастний душ, а також купання в річці, морі, — розповідає Оксана Романів, лікарка-педіатр 1-го ТМО Львова.
Додамо, що на Львівщині визначили лише 8 водойм, які є безпечними для купання на Водохреща. У самому ж місті Лева таке місце облаштоване у Горіховому гаю.
Віра Коновал - pravdatutnews.com