У Львові організували виставку з нагоди 130-річчя Патріарха Йосипа Сліпого (відео)
У Львівському музеї історії релігії організували виставку з нагоди 130-ї річниці з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого У Львівському музеї історії релігії організували виставку з нагоди 130-ї річниці з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого.
За своє життя він очолював семінарію, допоміг чималій кількості нужденних, пережив 17 років ув’язнення у радянських концтаборах і потім ще й допоміг організувати українську діаспору у Римі. Його внучата племінниця пригадує, як бачилася зі своїм знаменитим родичем, коли той був у неволі. Тоді вони передавали йому продукти, й щоб охорона не дізналася, про що вони говорили, вони переписувалися на клаптиках паперу.
Мама писала з одної сторони, ми називали його стрийко, а стрийко відписував з другої сторони. А писалося це все хімічним олівцем, так що після цього я брала ці усі клаптики паперу розривала на дрібненькі шматочки, пережовувала їх і бігала викиду вати у тюремну уборну. І вже після побачення, коли ми вже попрощалися зі стрийком, то мама мені каже, що в мене усі губи сині, бо хімічний олівець міняє колір, — Люба Двуліт, внучата племінниця Йосипа Сліпого.
Вже після його звільнення у 1962 році і переїзду до Італії його родичі підтримували з ним зв’язок листами. Тим часом Йосип Сліпий прославляв Україну за кордоном.
Виставка поділена на 3 етапи: його молодість, ув’язнення та життя після звільнення.
Його випустили в 70 років практично помирати. І коли кажуть, що оце занадто стара людина, а він показав, як в 70-річної людини, ще за 10 років можна було створити оазу українського життя.Так що це теж приклад того, що в будь-якому віці, в будь-якому місці якщо людина працює, якщо вона має віру і велику силу духу, то вона переможе й вона вистоїть у цьому всьому, — Олександра Киричук, заступниця директора з наукової роботи Львівського музею історії релігії.
На виставці представлено чимало експонатів. Наприклад, переписки, записи про Йосипа Сліпого від його колег та його особисті речі. Деякі з них показують вперше.
Ми ніколи так багато не залучали співорганізаторів, ми залучили окрім музейних експонатів багато інших речей, які є. Ми вивчали те, що сьогодні в інших колекціях сьогодні є інших людей. Можливо не все охопили, але з багатьма речами ознайомилися і знаємо, де є пам’ятки, які пов’язані з Йосипом Сліпим, — Олександра Киричук.
Триватиме виставка до вересня. Тож усі охочі встигнуть познайомитися з життям, здобутками Йосипа Сліпого.
Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
Віра Коновал - pravdatutnews.com