Ухилення від служби: високопосадовця КМВА відсторонено від посади
![Ухилення від служби: високопосадовця КМВА відсторонено від посади](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2023/12/29/dbr-vikrilo-posadovcya-kvma-11-400x250-0c6.jpeg)
За матеріалами ДБР та клопотанням прокурора Печерський районний суд Києва відсторонив від посади до 1 лютого 2024 року керівника апарату Київської міської військової адміністрації.
Про це повідомляє ДБР.
Чоловіка було викрито на сприянні столичним депутатам в ухиленні від несення військової служби. Слідство встановило, що посадовець сприяв оформленню липового “відрядження” трьом міським депутатам та одному з їхніх помічників.
Незаконному перебуванню у КМВА також сприяв командир однієї з військових частин тероборони, де чоловіки мали проходити службу за мобілізацією. Фігуранти впродовж майже року не з’являлись на військову службу, проте отримували грошове забезпечення із частини.
У серпні 2023 року усім чотирьом було повідомлено про підозру в ухиленні від несення обов’язків військової служби, що вчинене групою осіб за попередньою змовою (ч. 4 ст. 409, ч. 2 ст. 28 КК України).
ДБР повідомило про підозру за цими ж статтями високопосадовцю КМВА, який сприяв оформленню липового відрядження.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Нагадаємо, Сили оборони знищили 27 ударних дронів Shahed та 87 крилатих ракет - Залужний
Софія Ратинська - pravdatutnews.com
![Затриманий генерал Галушкін заявив про готовність воювати звичайним солдатом](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/01/24/photo_5231188407986812150_y.jpg)
![В окупованому Криму засудили українського військового до трьох років колонії](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/21/ievgeniy_dobrinskiy.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)