У Львові продовжують реставрувати головний фасад Гарнізонного храму св. Петра і Павла

Також він відомий як костел Єзуїтів, що на Театральній, 13. Зараз тут фахівці відчищають з каменю цемент та біонарости. Далі камінь укріплять та відновлять втрачені елементи фасаду.
У Львові продовжують реставрувати головний фасад Гарнізонного храму св. Петра і Павла

Також він відомий як костел Єзуїтів, що на Театральній, 13.

Зараз тут фахівці відчищають з каменю цемент та біонарости. Далі камінь укріплять та відновлять втрачені елементи фасаду.

Для самих реставраторів ці роботи неабияк цікаві, адже у Львові не так багато історичних об'єктів, де можна працювати з таким каменем.

"Першочергове завдання реставратора з  каменю – зберегти та продовжити його життя. Для цього ми визначаємо методику, яка дозволяє максимально ефективно це зробити. В процесі очистки ми виявили як мінімум чотири різні розчини, якими в різний час проводили ремонтно-реставраційні роботи. Але тогочасні матеріали подекуди нашкодили, особливо цемент", – пояснив реставратор Остап Попович.

Він додав, що найбільша проблема в неправильних реставраційних процесах, які проводили раніше, а головний ворог –  цемент, адже він руйнує камінь.

Як розповідають майстри, скульптури на стіні фасаду Костелу Єзуїтів збереглися в не найгіршому стані, чого не можна сказати про деталі, безліч з яких втрачено і потребуватимуть відновлення.

До слова, паралельно з цим, тривають роботи з відновлення фресок XVIII ст. всередині храму.

"Зараз ми на етапі монтажу риштування. Відтак будуть виконуватися реставраційні роботи, які заплановані на 2 роки. Тому що тут фасад є дуже цінний і водночас дуже складний до реставрування, оскільки має дуже багато кам'яних елементів та скульптур. І ми хочемо залучити якнайширше коло експертів з України і з-за кордону для того, щоб зробити все якнайкраще", – запевнив настоятель Гарнізонного храму отець Тарас Михальчук.

Між іншим, роботи вартуватимуть 8 мільйонів гривень. Ці кошти виділили Львівська міська рада та Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».

Завершення усіх робіт планується на кінець 2022 року.

Нагадаємо, що у Львові відреставрували двері-ковбойки. У місті Лева зберегли ще одну історичну пам'ятку в будинку на вулиці Поповича, 8. 

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Працівникам культури та бібліотекарям підвищать зарплатню від 2027 року Працівникам культури та бібліотекарям підвищать зарплатню від 2027 року
Посадові оклади працівників державних і комунальних закладів культури, а також окремих культурних установ зростуть на 70%, а для деяких категорій — на 40%
Священника УПЦ МП судитимуть за побиття сестри загиблого військового на Волині Священника УПЦ МП судитимуть за побиття сестри загиблого військового на Волині
Інцидент стався 29 листопада 2024 року
Loading...
Load next