Інфляція в Україні: коли вдасться стабілізувати ціни на українському ринку
Національний банк України оприлюднив інфляційний звіт, в якому зазначається, що у 2021 році інфляція становитиме 8%. Зокрема подорожчання продовольчих товарів та палива в світі, а також високий споживчий попит в Україні зумовили стрімке прискорення інфляції на початку року.
Про це йдеться в офіційному звіті НБУ, який був оприлюднений на сайті банківської установи.
"Інфляція перебуватиме вище цільового діапазону НБУ у 2021 році, але повернеться до цілі 5% вже в першому півріччі 2022 року. Економіка у 2021–2023 роках зростатиме стійкими темпами – близько 4%", - йдеться у повідомленні.
Основними причинами прискорення темпів інфляції в Нацбанку вважають:
-
надходження на ринки нового врожаю;
-
вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів;
-
підвищення облікової ставки Національним банком.
Також у відомстві зазначають, що світова коронавірусна пандемія негативно позначилася на обсягах глобальної торгівлі товарами та послугами у 2020 році, проте активізувала торгівлю товарами медичного призначення в Україні.
Однак, за підсумками 2021 року економіка України зросте на 3,8%, а протягом 2022 – 2023 років зростання ВВП буде близьким до 4%. Проте, у той же ж час рівень безробіття в країні знизиться до 9,1% вже цього року, а наступного року прогнозують до 8,5%. Цим самим заробітна плата у 2021 році зросте на 17,8% і на 9,7% у наступному році.
Нагадаємо, що середній добовий розмір лікарняного в Україні у січні-березні 2021 року становив на 16% більше аніж у той же періоду минулого року. Зокрема тепер середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування становить 365 гривень 26 копійок щодня.