Астрономи знайшли галактику, схожу на Чумацький Шлях, яка сформувалася 11 мільярдів років тому

Астрономи знайшли галактику, схожу на Чумацький Шлях, яка сформувалася 11 мільярдів років тому
Астрономи виявили галактику J0107a, яка дивовижно нагадує наш Чумацький Шлях, хоча виникла ще 11 мільярдів років тому

Фото: Isaac Martin/Unsplash

Астрономи за допомогою телескопа Джеймса Вебба виявили галактику J0107a, яка дивовижно нагадує наш Чумацький Шлях, хоча виникла понад 11 мільярдів років тому — у ранньому Всесвіті.

Дослідження опубліковане в журналі Nature, пише Reuters.

J0107a має спіральну форму та характерну перемичку (бар) — смугу зірок і газу, що перетинає її центр. Водночас ця галактика вдесятеро масивніша за Чумацький Шлях і утворює зірки у 300 разів швидше. Попри це, вона є більш компактною.

Науковці наголошують, що відкриття кидає виклик усталеним уявленням про еволюцію галактик. Адже вважалося, що такі складні структури не могли існувати так рано після Великого вибуху, який стався 13,8 мільярда років тому.

У ранньому Всесвіті галактики зазвичай були хаотичними й багатими на газ. Саме це сприяло сплескам зореутворення. Але більшість масивних галактик із подібними темпами народження зірок досі спостерігали лише під час зіткнень або злиттів галактик. Натомість J0107a не демонстує схожих ознак.

Це відкриття може свідчити, що спіральні галактики з баром — такі, як Чумацький Шлях — виникли набагато раніше, ніж вважалося. Наразі відомо, що близько двох третин сучасних спіральних галактик мають бар, який сприяє притоку газу з рукавів до центру, де активно формуються нові зорі.

Довжина перемички в J0107a становить приблизно 50 тисяч світлових років. За словами вчених, ця галактика — один із найдавніших прикладів подібної структури у відомому нам Всесвіті.

Нагадаємо, «Хаббл» зафіксував похилу спіральну галактику, щоб дослідити, як народжуються зорі

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
«Джеймс Вебб» вперше зафіксував, як давня галактика утворює зорі власними силами «Джеймс Вебб» вперше зафіксував, як давня галактика утворює зорі власними силами
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» разом з обсерваторією ALMA зафіксували рідкісне явище: масивна галактика у ранньому Всесвіті формує нові зорі не через зіткнення, а завдяки своїй внутрішній структурі — центральному бару
Hubble зробив знімок унікальної спіральної галактики в сузір'ї Чаша Hubble зробив знімок унікальної спіральної галактики в сузір'ї Чаша
Цей космічний об’єкт розташований за 43 мільйони світлових років від Землі
Космічний телескоп сфотографував частину емісійної туманності в сузір’ї Єдинорога Космічний телескоп сфотографував частину емісійної туманності в сузір’ї Єдинорога
Космічний телескоп Hubble, спільно експлуатований NASA та ESA, зробив знімок ділянки емісійної туманності Sh2-284
Loading...
Load next