Вакцинація вагітних та породіль у Львові (відео)
Пункт вакцинації для вагітних та породіль у пологовому на Мечникова працює з 12 до 17 години. Якщо охочих імунізуватися буде більше, то вагітних щеплюватимуть і надалі. Щеплюють вагітних вакциною Pfizer.
А наразі вагітні дуже обережно ставляться до вакцинації. Однак запис на щеплення ведеться активно. Майбутні мами свідомо ставляться до своєї безпеки та безпеки свого малюка.
Я вирішила провакцинуватись, щоб і з дитиною було все добре і зі мною все було добре. Я вакцинувалася в жовтні, 30 жовтня і 29 вересня. Тобто вже якби на третьому триместрі. Я вирішила, що так буде краще, — розповідає Оксана, вагітна.
Наразі не вакцинувалася, збираюся. Хочеться подбати про своє здоров’я і здоров’я дитини. Так що не знаю, як це буде все, — ділиться вагітна Анна.
В лікарні створені всі умови, щоб майбутні мами отримали протиковідне щеплення. Вагітні за бажанням після вакцинації можуть перебувати в стаціонарі.
Основна мета – це забезпечити жінку супроводом акушера-гінеколога під час вакцинації. Анастезіолога, терапефта, якщо потрібно. Можемо зробити ультразвукове обстеження плода , записати серцебиття , якщо це необхідно. Вона передається через плаценту . І тому щеплення , яке проводиться жінці воно має вплив на захист для плода, - пояснює Людмила Шекета, головна лікарка Пологового клінічного будинку №1.
95% хворих на ковід вагітних — невакциновані, повідомляє начальниця Львівського перинатального центру. До того ж вакциновані майбутні матусі переносять хворобу в легкій формі, або ж взагалі безсимптомно. Щодо породіль, які годують дітей, то вони можуть спокійно щеплюватись, адже вакцинація не загрожує малюкам.
Протипоказів немає. Жінці потрібно вакцинуватися, коли вона лактує, — підсумовує Марія Малачинська, начальниця Львівського обласного клінічного перинатального центру.
У Львові вагітних жінок відносно небагато, тому потрібно забезпечити їм всі умови для імунізації себе та малюка.
Віра Коновал - pravdatutnews.com