"Має стати гнучкою військовою державою": Кулеба заявив, що Україні не варто покладатись на Захід

"Має стати гнучкою військовою державою": Кулеба заявив, що Україні не варто покладатись на Захід
Дмитро Кулеба вірить в те, що президент США Джо Байден не залишить Україну сам на сам із Росією й допомагатиме Україні, як це обіцяв робити раніше.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна має бути гнучкою військовою державою за типом Ізраїлю. Окрім цього, за його словами, українська влада не вірить в обіцянки Заходу про підтримку, тому Україні треба покладатися на себе в захисті своїх інтересів – і в дипломатичному, і в військовому плані, оскільки Захід не завжди дотримується обіцянок. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в інтерв'ю виданню Independent.

Наша країна засвоїла низку гірких уроків, зрозумівши, що обіцянки Заходу, швидше за все, не будуть виконані. Ми не віримо обіцянкам, - наголосив Кулеба.

Міністр також уточнив, що Україна прийшла до розуміння, що може покладатися в такому випадку лише сама на себе. За його словами, в короткостроковій і середньостроковій перспективі це означає, що треба навчитися перетворюватися на гнучку військову державу, як Ізраїль.

Обставини не залишають вибору. Армія, дипломатія та український народ – ось що нам потрібно, щоб вижити, - наголосив міністр.

Окрім цього, Кулеба також згадав про "дружні" відносини Росії із Білоруссю й переконаний, що РФ намагається взяти Україну "в кільце", зближуючись з Білоруссю.

Відверто кажучи, зараз у нас проблема, оскільки ми недостатньо інвестували в кордон. Тепер ми дивимось на це і бачимо це як ідеальну вразливість для диверсійних груп або мігрантів, яких (Олександр) Лукашенко може переслати, - додав міністр.

Нагадаємо, що раніше президент США Джо Байден підтримав прагнення України стати членом НАТО, однак додав, що дане рішення не залежить повністю від Сполучених Штатів. Так, під час зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави Білого дому Джо Байдена у Вашингтоні американський лідер заявив, що Україна повинна бути в Північноатлантичному альянсі.

 258
 
Читайте також
Обговорюватимуть три блоки питань: Кулеба розкрив деталі зустрічі Зеленського з Байденом Обговорюватимуть три блоки питань: Кулеба розкрив деталі зустрічі Зеленського з Байденом
На зустрічі президентів США та України Джо Байдена і Володимира Зеленського обговорюватимуться три блоки питань - політичний, економічний і безпековий.
У МЗС розчаровані тим, що Україну не запросили на червневий саміт НАТО У МЗС розчаровані тим, що Україну не запросили на червневий саміт НАТО
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив своє розчарування тим, що НАТО не може знайти формату участі України в саміті Альянсу, який повинен відбутися 14 червня.
Загострення на Сході: Кулеба поговорив з міністрами Словаччини і Грузії Загострення на Сході: Кулеба поговорив з міністрами Словаччини і Грузії
Словаччина підтримує Україну на тлі дестабілізаційних дій Росії.
Loading...
Load next