МОН затвердило нові правила оцінювання 1-4 класів: "двійок" чи "дванадцяток" не буде

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Про це в понеділок, 26 липня, повідомила пресслужба МОН.
На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета/курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці з предмета вивчення, інтегрованого курсу, яка окрім оцінювального судження про досягнення може ще називати і рівень результату навчання, - йдеться у повідомленні.
У МОН повідомляють, вербальна і рівнева оцінка відрізняються тим, що остання також вказує на рівень результату навчальних досягнень школяра. Їх Міносвіти радить виражати як усно, так і письмово, при цьому рівні рекомендується позначати буквами:
- П — "початковий";
- С — "середній";
- Д — "достатній";
- В — "високий".
МОН радить виражати особисті й об’єктивні досягнення учнів молодшої школи вербальною оцінкою. До того ж школа може дозволити виражати об’єктивні досягнення учнів 3-4 класів і рівневою оцінкою.
Заклад може розробляти і фіксувати загальні положення щодо оцінювання результатів навчання учнів в освітній програмі та конкретизувати їх у частині положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, — повідомляють у МОН.
Нагадаємо, що у 2016 році МОН визнало оцінювання учнів конфіденційною інформацією і заборонило оголошувати оцінки на батьківських зборах чи у формі рейтингів.





