Боротьба з коронавірусом: за час ковідних закупівель "наліво" витратили приблизно 35 млрд грн (відео)
За практично півтора року дії так званих “ковідних закупівель” за цією процедурою витратили близько 35 мільярдів гривень. При цьому значна частина цієї суми пішла на товари й послуги, які до боротьби з пандемією не мають жодного стосунку. Зокрема, окремі структури процедуру "ковідних закупівель" використовували для закупівлі палива, кормів для тварин, спортивного інвентаря, новорічних подарунків чи продуктів харчування.
Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.
Окрім цього, журналісти й експерти регулярно фіксували факти суттєвих переплат. Для прикладу в один і той самий період одні й ті ж китайські концентратори OLV-10 купували і по 30 і по 60 тисяч гривень за одиницю, - йдеться у розслідуванні.
Крім цього, експерти регулярно фіксували факти суттєвих переплат. Зокрема, в один і той самий період одні й ті ж китайські концентратори OLV-10 купували і по 30, і по 60 тисяч гривень.
Дозволили купувати будь-кому будь-що. Фактично звучить це так. Будь-кому, тобто умовно якесь державне підприємство, яке сьогодні має доволі багато грошей каже – мені для боротьби там треба закупити автомобіль. Фактично воно обгрунтовує – мені треба автомобіль, якоїсь там певної марки, і купує цей автомобіль. Або там ремонт дороги, а чому б і ні. Для боротьби з коронавірусом нам потрібно відремонтувати дорогу, – пояснив директор програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine Іван Лахтіонов.
Відео: BIHUS info.
Нагадаємо, що зараз показники "червоної" зони перевищує і Львівщина. До того ж уже не перший день поспіль ми перетинаємо граничну позначку в 65% завантаженості ліжок з киснем. Якщо ж ця ситуація за добу не зміниться, за словами керівника обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, державна комісія ТЕБ і НС ймовірно вирішить про переведення область у "червону" зону епіднебезпеки.