Гуманітарна допомога зі Швейцарії в Україну (відео)
Гуманітарна допомога від закордонних колег продовжує надходити до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. І цього разу нам допомагає Швейцарія. Наші медики вже декілька десятків років працюють з лікарями цієї країни і один з професорів особисто приїхав до нас, щоб допомогти і підтримати.
Добрий день для початку і дякую за запрошення. Я з задоволенням вже 20 років приїжджаю сюди. Я продовжую справу, яку почав Паторготс , який був засновником благодійного фонду і мені приємно працювати з лікарем Романишиним, - Ульріх Екснер, професор, лікар-ортопед (Швейцарія).
Професор Екснер вже неодноразово приїжджав до країн, де був введений воєнний стан, а тому чудово знає, чим потрібно допомагати. І з собою він привіз чимало дороговартісних матеріалів.
Це медичні матеріали, зокрема різні пластини, фіксатори тощо, - Ульріх Екснер.
Лікарі, які працюють зараз на передовій, в гарячих точках, це дуже багато вони цього використовують, бо дуже багато травм, бо війна, самі знаєте, - Богдан Романишин, завідувач відділення хірургії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Та це лише те, що він міг помістити у свою машину. Насправді згодом допомоги має надійти набагато більше.
Це не є все. Ще окрім того йде вантажівка з дуже багатьма, багатьма речима і до цього долучилися дуже багато людей там в Швейцарії. Це знову ж таки наш колега Чарльз Дюмо, який також дуже багато разів приїжджав сюди і також ми з ним багато оперували і консультували пацієнтів, - Богдан Романишин, завідувач відділення хірургії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Колеги зі Швейцарії були одними з перших, хто дізнавшись про війну, запропонував свою допомогу нашим українським лікарям. Окрім того, така благодійна співпраця тривала протягом багатьох років.
Відновив свою роботу фонд, швейцарський фонд допомоги Україні, з яким ми працювали протягом багатьох років попередньо і засновником цього фонду був такий отець Роберт Гоц, він помер. Робота фонду вже була так зупинена протягом багатьох років, але цього року враховуючи війну фонд відновлює свою робот, - Богдан Романишин, завідувач відділення хірургії Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Додамо, що Ульріх Екснер у довоєнний час міг здійснити до 3 візитів до Львова на рік. І за цей час спільною роботою вдалось прооперувати багато маленьких українських пацієнтів, те ще більше проконсультувати.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com