Понад 80% українців використовують українську мову в побуті – омбудсмен

Понад 80% українців використовують українську мову в побуті – омбудсмен

Понад 80% громадян України використовують українську мову в побуті. Як повідомив на брифінгу уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, наразі українці більш відповідально та усвідомлено ставляться до державної мови – шукають мовні курси, повідомляють про порушення мовного закону.

Ми знаємо різну статистику, коли громадяни України віддають перевагу українській мові в побуті, у своєму спілкуванні, у пошуках мовних курсів, у переході, та загалом, у спілкуванні виключно українською мовою. В середньому, ця статистика перевищила 80%. Вона стосується різних сфер – Збройних сил України, органів державної влади, місцевого самоврядування, освіти, і таке інше, – повідомив Кремінь.

За дев'ять місяців 2022 року секретаріат омбудсмена отримав майже 2,5 тисяч звернень, частина з яких стосується порушень мовного закону.

Кремінь зауважив, що протягом цього року в Україні відбулося дві хвилі імплементації мовного закону. 

Зокрема, 16 січня набула чинності норма статті закону про державну мову, яка передбачає обов’язковість використання української мови у друкованих засобах масової інформації – це стаття 25. А 16 липня набула чинності стаття 27, яка стосується використовування української мови на вебресурсах.

Офіс уповноваженого із захисту державної мови опрацював 2177 таких звернень. Здебільшого вони стосувалися інтернет-представництв – це 34,5% від усіх звернень.

Майже 18% порушень зафіксовано у сфері зовнішньої реклами. Обслуговування офлайн, а також інформація про товари і послуги – 10,6%. Порушення у сфері медіа – фактично 10%. Порушення мовного закону посадовцями, зокрема, керівниками різного рівня – 7,5%. Порушення у сфері освіти та у сфері охорони здоров’я – 3%.

Переважна кількість звернень надходила з Києва – 27,1%. На другому місці Харківська область – 23,7%. Третє місце посіла Одещина – 5,5% порушень.

Для стабілізації ситуації ми маємо право здійснювати заходи державного контролю. Так, за 9 місяців поточного року було прийнято рішення про початок проведення 137 заходів державного контролю. Це значно більше, ніж було минулого року. Питання не в тому, що порушень стало більше. Питання в тому, що запрацювала стаття, яка регламентує українську мову в інтернеті. Власне, на це звертали увагу громадяни України. Завершено 53 державних контролі. Вони стосувалися різних сфер. І по більшості з них ми досягли приведення у відповідність до закону діяльності тих, або інших органів, або суб’єктів господарювання, – зазначив Кремінь.

Нагадаємо, що школи у Білій Церкві перевели на дистанційку після атаки дронів-камікадзе.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Черговий мовний скандал у Харкові: продавчиня відмовилася обслуговувати державною (відео) Черговий мовний скандал у Харкові: продавчиня відмовилася обслуговувати державною (відео)
Цього разу мовний скандал відбувся в одному з кіосків у Харкові. Місцева жителька, яку відмовилися обслуговувати державною, готує офіційну скаргу.
10 грудня – День прав людини 10 грудня – День прав людини
Всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн.
Серіал "Свати" продовжили транслювати російською: глядачам не сподобався український дубляж (відео) Серіал "Свати" продовжили транслювати російською: глядачам не сподобався український дубляж (відео)
Компанія "1+1 медіа" вирішила транслювати свої фільми та серіали мовою оригіналу. Відповідне рішення група ухвалила після критики українського дубляжу серіалу "Свати".
Loading...
Load next