Здати зразки ДНК для впізнання зниклих безвісти можна буде у шести країнах ЄС та Туреччині

Здати зразки ДНК для впізнання зниклих безвісти можна буде у шести країнах ЄС та Туреччині

Заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко повідомив, що відтепер здати зразки ДНК для упізнання зниклих безвісти родичів можна буде у шести країнах ЄС та Туреччині.

Про це повідомляє МВС.

Міністерство внутрішніх справ України оголосило про збір зразків ДНК українців, які зараз вимушено перебувають за кордоном. Мовиться про збір ДНК-профілів для упізнання тіл людей, які, можливо, загинули, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України.

Відомо, що до 15 січня громадяни, які перебувають за кордоном, мають змогу записатися для здачі ДНК-зразків з метою пошуку та ідентифікації родичів, які є зниклими безвісти. Потрібно заповнити заявку, надіслати її на електронну адресу [email protected] та визначитися із місцем забору ДНК-зразків.

Наразі у шести країнах Європейського Союзу у підрозділах ДП “Документ” Державної міграційної служби України створюються можливості для здачі зразків букального епітелію. Надалі ці ДНК-профілі будуть передані до уповноважених органів системи МВС, – заявив заступник міністра.

Відбір зразків проводили восени минулого року на території Польщі та Німеччини, але залежно від кількості поданих заявок та від територіальності МВС буде надавати можливість здавати такі зразки на території Чехії, Словаччини, Італії або Іспанії, а також на території Туреччини.

В процесі ідентифікації тіл експертам також допомагають наші міжнародні партнери. Це Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, яка знаходиться в Нідерландах. Ми співпрацювали з ними упродовж 2023 року, і за цей період відібрали зразки у понад 400 громадян України за кордоном. За допомогою такої співпраці було встановлено близько дев’яносто збігів, – зазначив Леонід Тимченко.

За його словами, станом на сьогодні в Єдиному реєстрі осіб зниклих безвісти, який адмініструє МВС, знаходиться 17 тисяч осіб. Відповідно видано 17 тисяч витягів із вказаного реєстру.

Також Леонід Тимченко поінформував про роботу Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який на початку осені 2023 року почав функціонувати при МВС.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України у вересні 2023 року функції були передані від Мінреінтеграції до Міністерства внутрішніх справ. За цей період створено кол-центр, з’явилася можливість подавати звернення через вебсайт, створювати анкету, заповнювати її для того, щоб була єдина аналітична платформа і можна було опрацювати всі анкети від громадян, які шукають своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин, – розповів заступник міністра.

Окрім цього, представники Секретаріату Уповноваженого на сьогодні працюють у 13 регіонах України.

Також Леонід Тимченко додав, "якщо ви зареєстровані на території Луганської області, ви можете звернутися до територіального офісу Уповноваженого, який знаходиться у Донецькій області або в інших областях України". Один регіональний офіс може обслуговувати кілька областей. Таким чином, сьогодні фактично вся Україна забезпечена присутністю представниками Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нагадаємо, Фінансування Україні від ЄС буде не пізніше березня, - Euractiv

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Данілов заявив, що українська армія зразка 2014 і 2021 років – це абсолютно різні армії Данілов заявив, що українська армія зразка 2014 і 2021 років – це абсолютно різні армії
Росія хоче спровокувати Україну та її міжнародних партнерів на агресію. Однак, український політик та секретар РНБО заявив, що українська армія готова дати відсіч російській агресії.
Loading...
Load next