На Закарпатті злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку ‒ Лубінець

На Закарпатті злочинна група відбирала майно в самотніх осіб літнього віку ‒ Лубінець

Команда Офісу Омбудсмана в стацвідділенні терцентру соцобслуговування м. Берегово на Закарпатті для людей літнього віку виявила кричущі порушення прав людини.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Йдеться про факт можливого позбавлення волі та незаконного заволодіння майном, земельною ділянкою й приватним будинком 72-річного громадянина України. 

Заявник повідомив, що попри його волю помістили в стаціонарне відділення центру та незаконно утримували. Він декілька раз намагався втекти, але персонал закладу ловив чоловіка й відібрав засоби пересування. У зв’язку з цим людина понад два роки не була на свіжому повітрі, ‒ заявив Лубінець.

На його вимогу повідомити правоохоронні органи ні керівниця закладу, ні персонал не реагували. Відомо, що заклад протягом цього часу перевірявся Національною соціальною сервісною службою України.

Згодом чоловіку вдалося все ж втекти із закладу, проте його спіймали працівники терцентру. Згодом прибули поліцейські, яким чоловік повідомив про ситуацію, однак, за його словами, реакції не було, ‒ додав Лубінець.

Також у 72-річного громадянина забирали всю пенсію до березня 2023 року, проте він не підписував будь-яких заяв щодо залишення або передачі пенсії іншим особам.  Група Національного превентивного механізму в результаті перевірки реєстру нерухомого майна встановила, що в січні 2024 року майно 72-річного громадянина згідно з договором дарування перейшло до іншої людини.

Документи засвідчив приватний нотаріус, однак 72-річний українець стверджував, що жодних документів не підписував, а людина, на яку переписали його майно, – йому невідома. Окрім того, він не бачив нотаріуса і будь-яких доручень не підписував.

Наразі щодо цього випадку я звернувся та направив листи до Міністра внутрішніх справ України, Міністра юстиції України, Офісу Генерального прокурора України та Державного бюро розслідувань, ‒ наголосив омбудсмен.

Також  він додав, що його Представник на Закарпатті звернувся до обласної прокуратури щодо виявлення ознак кримінального правопорушення. "Вона вже розпочала досудове розслідування. З метою недопущення відчуження майна потерпілого за рішенням суду наклали арешт на майно".

За сприяння нашого Офісу 72-річний громадянин безкоштовно забезпечений адвокатом. Відомо, що протягом 2022-2023 років і січень цього року у двох спецвідділеннях центру померли 30 підопічних.

Як Омбудсман України стежитиму за ситуацією надалі. Водночас жахає те, що ймовірно такі історії та злочинні угруповання можуть бути по всій території України! Недобросовісні користуються беззахисністю одиноких осіб, а часом – горем людей, аби незаконним способом отримати їхнє майно, ‒ наголосив Лубінець.

Нагадаємо, СБУ затримала ексдепутата-зрадника та його спільницю, які наводили російські ракети на Херсон

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
На Закарпатті чоловіки не впустили іноземців на квадроциклах на гору Петрос (відео) На Закарпатті чоловіки не впустили іноземців на квадроциклах на гору Петрос (відео)
Причина цьому - рух квадроциклами у горах на території природно-заповідного фонду заборонений.
Регіональний статус російської мови в Миколаєві: суд скасував рішення міської ради Регіональний статус російської мови в Миколаєві: суд скасував рішення міської ради
Миколаївські депутати повинні були скасувати це рішення ще два роки тому, однак так і не зробили цього. Через це мовне питання довелось вирішити лише після ухвали суду.
Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті
У Мукачеві планують за 2-3 роки збудувати новий аеропорт. У 2021 році з Державного бюджету вже виділили 30 мільйонів гривень на виготовлення проектної документації для летовища.
Loading...
Load next