У Києві третій рік поспіль не фіксують кліматичної зими - Міндовкілля

У Києві третій рік поспіль не фіксують кліматичної зими - Міндовкілля
Згідно з повідомленням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, кліматична зима не спостерігалася в Києві протягом останніх трьох років – у 2022, 2023 та 2024 роках

Згідно з повідомленням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, кліматична зима не спостерігалася в Києві протягом останніх трьох років – у 2022, 2023 та 2024 роках. Ця тенденція є відображенням значних змін у кліматі України, спричинених глобальним потеплінням.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Раніше зими в Україні характеризувалися морозами та хуртовинами, проте останнім часом погода частіше нагадує пізню осінь або ранню весну. Теплі температури, відсутність тривалих морозів та температурні рекорди стають все більш звичним явищем.

Україна входить до регіонів планети, де протягом останнього десятиріччя зростання температури відбувалося найвищими темпами, – зазначає завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська. – За останні 60 років підвищення середньої температури на нашій території відбувалося майже у 2,5 раза швидше, ніж загалом у світі. Ми випереджаємо навіть Європу.

Кліматична зима настає, коли середньодобова температура повітря стабільно опускається нижче 0 °C. Раніше це відбувалося практично за календарем, але зараз, через глобальне потепління, зими фактично зникають. За даними Центральної геофізичної обсерваторії, протягом останніх трьох років середня температура повітря в Києві взимку була вищою за 0 °C.

Науковці застерігають, що для України стають характерними різкі коливання температури в зимовий період, від +5 до -5 градусів. Навіть на тлі загального потепління можливі короткочасні хвилі екстремальних морозів або сильних хуртовин, що може призвести до паралізації інфраструктури.

Через глобальне потепління клімат став «розхитаним» і непередбачуваним, – пояснює Світлана Краковська. – Тобто на тлі безсніжної зими можуть траплятися аномальні погодні явища, коли тепла плюсова температура за кілька днів змінюється короткочасними, але дуже сильними морозами, які прориваються до нас з Арктики.

Ця тенденція призводить до рідкого формування та нетривалого збереження стабільного снігового покриву. Швидке та нерівномірне танення снігу збільшує ризик весняних паводків.

Дефіцит снігу також негативно впливає на різні галузі економіки України, зокрема на сільське господарство та зимовий туризм. Відсутність снігового покриву може призвести до вимерзання посівів та нестачі вологи в ґрунті, а також завдати збитків гірським регіонам, для яких зимовий туризм є важливим джерелом доходу.

Нагадаємо, Весняне тепло посеред зими: в Україні прогнозують аномально теплий січень

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
МЗС України засудило марш на честь дивізії СС "Галичина" у центрі Києва МЗС України засудило марш на честь дивізії СС "Галичина" у центрі Києва
У Міністерстві закордонних справ України "рішуче засуджують" київський марш який пройшов 28 квітня, на честь створення дивізії СС "Галичина".
У понеділок майже по всій Україні пройдуть дощі У понеділок майже по всій Україні пройдуть дощі
В Україні у понеділок, 26 квітня, збережеться холодна погода, на більшій частині території йтимуть короткочасні дощі.
Поліція Києва оштрафувала 50 закладів, які працювали попри локдаун (фото) Поліція Києва оштрафувала 50 закладів, які працювали попри локдаун (фото)
Столичні поліцейські влаштували рейд та перевірили 533 заклади Києва.
Loading...
Load next