По всій території України запрацює порайонне оповіщення повітряної тривоги - Свириденко

По всій території України запрацює порайонне оповіщення повітряної тривоги - Свириденко
В усіх областях України запрацює новий підхід до оголошення повітряних тривог — оповіщення застосовуватимуться по районах

Ілюстративне фото - Pexels

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

За її словами, поділ сигналу за окремими районами допоможе скоротити тривалість тривог у тих громадах, де в конкретний момент немає реальної загрози. Вона додала, що про такі зміни давно просили бізнес і місцеві громади, щоб підприємства могли працювати без простоїв.

На першому етапі система пройшла тестування у 13 регіонах. Тепер вона розширена на всі області.

Свириденко підкреслила, що новий підхід до оголошення тривог уже суттєво скоротив їх тривалість, особливо добре це відчутно у прифронтових та центральних регіонах. Станом на зараз найбільший ефект зафіксовано у Дніпропетровській області, де деякі громади отримали понад 100 додаткових діб без тривог. У Сумській області час тривог скоротився на 50 днів, а в Харківській — більш ніж на місяць у деяких громадах.

Це дозволяє критичній інфраструктурі та бізнесу функціонувати більш стабільно та сприяє підтримці економічної активності в регіонах.

До того ж передача сигналу від Повітряних сил до ДСНС тепер займає не кілька хвилин, а лише 8–15 секунд, що значно підвищує швидкість реагування.

До слова, тимчасово окупована частина Донецької області опинилася без резервних запасів води, що створює ще одну серйозну гуманітарну проблему для місцевих жителів.

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Принц Гаррі прибув до Києва, щоб підтримати поранених українських військових Принц Гаррі прибув до Києва, щоб підтримати поранених українських військових
Принц Гаррі приїхав до Києва на запрошення українського уряду, аби долучитися до програм допомоги для військовослужбовців
На Київщині впроваджують диференційований сигнал повітряної тривоги На Київщині впроваджують диференційований сигнал повітряної тривоги
У разі фіксації ворожих цілей сигнал надходитиме лише в тій області, що перебуває під безпосередньою загрозою
Loading...
Load next