Проблеми з травленням: симптоми та як запобігти? (відео)

Проблеми з травленням: симптоми та як запобігти? (відео)
Переїдання, недоїдання, поганий режим харчування, мала фізична активність та навіть стреси погано впливають на наше травлення. І якщо не змінювати свій спосіб життя, то це призведе до багатьох порушень в організмі.

Як від легких порушень травлення, так і до тяжких захворювань всіх органів шлунково-кикового каналу, включаючи і печінку і підшлункову залозу, включаючи і товсту кишку. Вже не говорячи про шлунок. Оті всі проблеми викликають порушення травлення, - зазначає лікарка-гастроентеролог Львівської обласної лікарні Олена Ходосевич.

Якщо є проблеми з травленням, організм завжди дає про це знати. Найчастіше це супроводжується болем в різних ділянках живота. 

В епігатральній ділянці між грудьми найчастіше - це при ураженнях шлунка, з правої сторони - це є печінка, жовчовивідні шляхи, ліва сторона – це може бути підшлункова, селезінка, але так само права-ліва сторона можуть бути при роздутих петлях кишечника , може в нас і кишківник може давати такі самі симптоми. Навколопупоква ділянка - це більше характерно для тонкого кишечника, - стверджує лікарка-терапевт Львівського обласного клінічного діагностичного центру Тетяна Діянич.

Окрім того, ознаками, які вказують, що потрібно проконсультуватись з лікарем, є неприємний присмак в роті, невмотивоване зниження ваги, відрижка кислим повітрям, закрепи тощо.

Також, медики наголошують, що є симптоми, які в жодному разі не можна ігнорувати, і при їх виявленні негайно йти до лікаря.

Це наявність слизу чи крові в калі, патологічних домішок, це може бути дисфагія – тобто порушення ковтання, яка наростає. Тобто нам спочатку було важко ковтати тверду їжу, з часом вже рідше, це обов’язково, також так само це може бути блювання так само з патологічними домішками, не дай Боже з кровю, це обов’язково терміново звернутися до лікаря, - пояснює лікарка-терапевт Тетяна Діянич.

Щоб шлунок працював і добре перетравлював їжу, насамперед потрібно виробити собі звичку зранку не пропускати сніданок. Лікарка-терапевт радить вживати каші, або ж шматок м'яса і салат. Також, слід пам'ятати про овочі та фрукти і не забувати також за обід та вечерю. Але останнє рекомендують робити за 2 години до сну і ні в якому разі не наїдатись на ніч. Адже це одна з причин, чому зранку немає апетиту снідати.

Ми спимо – він працює. Тобто вся кров з нашого організму стікається до шлунку, щоб допомогти йому перетравлювати . Відповідно ми не відпочиваємо, наші обмінні процеси працюють і це так само негативно впливає. Ми тоді встаємо з відчуттям наповнення шлунку, в нас тоді може бути нудота, ми не хочемо їсти , - розповідає Тетяна Діянич.

Додамо, що не менш важливу роль у травленні відіграє і фізична активність. Адже часто у людей, які мають сидячу роботу або ж ведуть малоактивний спосіб життя, може виникати така проблема як закрепи.

В товстій кишці так само є м’язи, гладка мускулатура. Симптом детринованості викликають атонічні стани кишки і такі атонічні, як закрепи навіть в молодих людей, - пояснює лікарка-гастроентеролог Львівської обласної лікарні Олена Ходосевич.

Зазначимо, що здорове харчування - це ні в якому разі не дієти. Від продуктів відмовлятися не варто, потрібно просто змінити їх спосіб приготування: не смажити, а варити та запікати. І не менш важливо – збалансований раціон.

 

Читайте також
Тейпування обличчя та тіла: протипоказання кінезіотейпування та ефективність лікування (відео) Тейпування обличчя та тіла: протипоказання кінезіотейпування та ефективність лікування (відео)
Яскраві та різнокольорові смужки на тілі. Багато хто спостерігаючи таке у когось із перехожих на вулиці задумувався: що таке типування та що цікавого і корисного є у цій методиці.
Артрит: недоліковані вірусні чи бактеріальні інфекції можуть спровокувати виникнення хвороби (відео) Артрит: недоліковані вірусні чи бактеріальні інфекції можуть спровокувати виникнення хвороби (відео)
Якщо колись артрит був притаманним для людей після 60 років, то сьогодні він значно помолодшав і хворіють навіть в 30-35 років. Недоліковані вірусні чи бактеріальні інфекції у молодому віці можуть спровокувати виникнення артриту в майбутньому.
Перехідний вік у підлітків: перші ознаки та як полегшити дитині складний період (відео) Перехідний вік у підлітків: перші ознаки та як полегшити дитині складний період (відео)
Перехідний період у підлітків може розпочинатися в 11 років і тривати до 20 років. У хлопців перехідний період в середньому розпочинається на рік пізніше, ніж у дівчат.
Loading...
Load next