МОЗ спростовує фейк про спалах скарлатини

МОЗ спростовує фейк про спалах скарлатини

У Києві немає спалаху скарлатини. Зареєстровані поодинокі випадки, що є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Загалом за 10 місяців цього року у столиці було зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки — серед дітей до 17 років. Найбільше — серед дітей, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади... Наразі динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році — 656 випадків. У країнах з помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени і взимку, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у МОЗ, поодинокі випадки були зареєстровані у різних групах та класах та є характерними серед захворювань, які щороку реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи у школах посилено. Фахівці столичного ЦКПХ провели епідрозслідування випадків: зокрема, огляд кола контактних осіб та інформування навчальних закладів щодо протиепідемічних заходів.

Скарлатина — гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, язик спершу «біліє» і до 4-го дня захворювання стає яскраво-червоним, на шкірі хворого виникає характерний висип — дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять.

На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років. Шлях інфікування — повітряно-краплинний. Зокрема, під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Щеплення проти скарлатини немає, але після того, як людина перехворіє, виробляється імунітет.

Захворювання може мати легкий, середній чи важкий перебіг. За легкої форми симптоми інтоксикації організму слабо виражені, блювота відсутня, ангіна. У разі важкої форми початок хвороби супроводжує висока температура, блювота, інколи діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку і навіть розвиток коми.

Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції хворого. Пацієнтам, хворим на скарлатину, призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Нагадаємо, Повісив собаку: на Тернопільщині поліція шукає живодера

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 7 тисяч нових випадків Covid-19 За минулу добу в Україні зафіксовано понад 7 тисяч нових випадків Covid-19
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Увага, шахраї! Віктор Ляшко повідомив про нову шахрайську схему з виплатами за вакцинацію Увага, шахраї! Віктор Ляшко повідомив про нову шахрайську схему з виплатами за вакцинацію
Метою програми виплат за вакцинацію є підтримка бізнесу, який постраждав внаслідок пандемії та стимул населення імунізуватися від коронавірусу.
Новий штам коронавірусу Омікрон: уряд вводить ізоляцію при в'їзді громадян до України Новий штам коронавірусу Омікрон: уряд вводить ізоляцію при в'їзді громадян до України
Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму «Омікрон» більш тяжкий перебіг хвороби.
Loading...
Load next