У ДР Конго поширюється новий штам мавпячої віспи - ВООЗ

У ДР Конго поширюється новий штам мавпячої віспи - ВООЗ

Міжнародні організації охорони здоров'я б'ють на сполох у зв'язку з поширенням у Демократичній Республіці Конго штаму вірусу мавпячої віспи, про мутацію якого мало що відомо.

Про це повідомляє The Hill.

Цей вірус, який циркулює у двох провінціях країни, мутував з клади І, яка є ендемічною для Центральної Африки (на відміну від штаму, похідного від клади II, що вразив США та інші західні країни у 2022–2023 роках).

У ВООЗ зазначили, що нещодавно виявлений штам з'явився приблизно у вересні 2023 року і ризик, пов’язаний із ним, залишається високим.

 Головна відмінність… полягає в тому, що відбувається стійка передача вірусу від людини до людини. Це триває вже кілька місяців, і це справді щось нове у випадку з кладою I, – сказала експертка з інфекційних захворювань організації «Лікарі без кордонів» Сільвія Йонкер.

ВООЗ зазначає, що штам, який походить від клади I, є наслідком мутації – і це свідчать про «адаптацію вірусу внаслідок циркуляції серед людей».

На відміну від форми мавпячої віспи, яка поширилася в західних країнах у 2022 році, новий штам, схоже, не має тісного зв'язку зі статевим шляхом передачі й значно менш небезпечний (смертність від штаму клади ІІ сягає 10%).

За словами Йонкер, приблизно 25 відсотків випадків захворювання припадає на дітей. Поки що цей штам віспи обмежується ДР Конго, хоча надалі може поширитися на сусідні Бурунді та Руанду й далі.

Зазначається, що вакцина від мавпячої віспи, яку застосовували у США під час спалаху 2022 року, має бути ефективною і проти нового мутованого штаму.

Нагадаємо, Хірурги провели унікальну операцію, щоб врятувати пораненого військового

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Система охорони здоров'я на сході України практично зруйнована - ВООЗ Система охорони здоров'я на сході України практично зруйнована - ВООЗ
В організації зазначили, що досі не змогли отримати доступ до нужденних в Маріуполі і не мають відомостей про стан здоров'я населення, яке знаходиться в облозі.
"Може спричинити значну захворюваність": ВООЗ застерегла країни світу через поширення штаму "Омікрон" "Може спричинити значну захворюваність": ВООЗ застерегла країни світу через поширення штаму "Омікрон"
На початку цього тижня повідомлялося, що "Омікрон" виявлено трохи більше ніж у 90 країнах світу.
Loading...
Load next