Вакцинація в одну руку підсилює імунітет проти COVID-19: дослідження вчених

Вакцинація в одну руку підсилює імунітет проти COVID-19: дослідження вчених
Вакцинація первинною і бустерною дозою в одну і ту ж саму руку, є більш ефективною

Нові наукові дослідження свідчать: щеплення бустерною дозою вакцини проти COVID-19 в ту ж саму руку, що й первинна інʼєкція, дозволяє організму сформувати потужнішу імунну відповідь.

Відповідні результати дослідження опубліковані в журналі Cell, пише Popular Science.

У випробуванні брали участь 30 осіб, які отримали вакцину Pfizer-BioNTech. Половині з них зробили обидві інʼєкції в одну руку, решті — в різні.

Зʼясувалося, що у тих, хто отримував щеплення в одне й те саме плече, вже через тиждень почало інтенсивніше вироблятись більше нейтралізуючих антитіл. До того ж, їхній імунітет виявився ефективнішим проти агресивніших варіантів вірусу, таких як Дельта та Омікрон.

Цей ефект пояснюється тим, що після першої дози в найближчому лімфатичному вузлі залишаються пам’ятні В-клітини, які відповідають за тривалу імунну пам’ять. При повторному введенні вакцини в ту ж руку ці клітини швидше активуються за участі макрофагів — клітин, що допомагають координувати імунну відповідь.

Макрофаги не лише поглинають патогени – вони ще й диригують ефективною імунною відповіддю під час повторної зустрічі з вірусом, – пояснює співавторка дослідження та імунологиня Рама Денні.

Хоча через чотири тижні рівень антитіл у всіх учасників вирівнявся, дослідники наголошують: саме перші тижні після вакцинації можуть бути вирішальними під час епідемії.

Якщо ви робили щеплення в різні руки – не переймайтесь. Але якщо йдеться про швидке нарощування імунітету під час пандемії, краще використовувати ту саму руку, - пояснює імунологиня Мі Лінг Муньє.

Нагадаємо, COVID-19 у дітей: вчені зафіксували ризики трьох довготривалих наслідків

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Що відбувається з організмом після захворювання коронавірусом - результати дослідження Що відбувається з організмом після захворювання коронавірусом - результати дослідження
Вчені з'ясували, чому ті, хто перехворів на коронавірус втрачають нюх.
Мільйони дітей у світі опинилися в зоні ризику через зниження рівня вакцинації — дослідження Мільйони дітей у світі опинилися в зоні ризику через зниження рівня вакцинації — дослідження
Понад 100 країн, зокрема США, Велика Британія та Франція, фіксують зниження охоплення вакцинацією серед дітей.
COVID-19 у дітей: вчені зафіксували ризики трьох довготривалих наслідків COVID-19 у дітей: вчені зафіксували ризики трьох довготривалих наслідків
Діти, які перехворіли на коронавірус, мають підвищений ризик проблем із нирками, серцем і шлунково-кишковим трактом навіть через місяці після хвороби
Loading...
Load next